Rozhovor z Imrichom Pástorom a jeho trénerom Františkom Višnickým po ČSOB maratóne v Bratislave

Skončil sa 9. ročník ČSOB Maratónu. Vyspovedali sme tretieho Slováka v polmaratóne Imricha Pástora a jeho trénera Ferka Višnického. Imro sa tohto preteku zúčastnil po dvoch rokoch. Prinášame jeho bezprostredné dojmy z trate a plány do budúcnosti, ako aj ako sa zhodnotenie spolupráce s novým trénerom Františkom Višnickým, ktorý sa ho ujal začiatkom januára.

BINRUN: Ako hodnotíš dnešný pretek z pohľadu pocitu a výkonu.

I.P. Nakoľko som nebol v Bratislave  už 2 roky tak ma príjemne  prekvapila trať  ktorá je lepšia ako bola v minulosti a aj divácka kulisa je lepšia. Je vidieť že Bratislavský ČSOB maratón a polmaratón sa dostáva do povedomia a sŕdc Bratislavčanov.

BINRUN: Začali ste spoločnú spoluprácu s Ferkom Višnickým. Aké najbližšie plány máte  a čo bolo motívom  začatia Vašej spolupráce.

I.P. Motív spolupráce bolo to, že som nemal trénera a Ferko ma oslovil. Najdôležitejšie bolo, že sme si sadli ľudsky a videli sme v našej spolupráci  zmysel v tom, že Ferko videl môj potenciál ktorý je nevyužitý a ja mám ambíciu sa stále zlepšovať a dosiahnuť maximum,  čo sa v rámci mojich  možností dá.

Najbližšie plány je pretek v Bratislave  „Devín –  Bratislava“. Potom preteky na dráhe,  s tých dlhodobejších samozrejme MMM Košice, kde by som chcel dosiahnuť čo najlepší výsledok. Potom sa uvidí,  čo vo mne je a na čo ešte mám.

František Višnický

BINRUN: Po dlhšej odmlke začínaš pôsobiť ako tréner  a spolupracovať s Imrom Pastorom. Povedz nám o svojich plánoch, čo ťa motivovalo vstúpiť aktívne do trénovania .

F.V. Rád odovzdám svoje skúsenosti a poznatky ľuďom a športovcom, čo majú o to záujem, ktorý chcú na sebe pracovať a posúvať svoje možnosti k maximám svojich schopností. Takýto ľudia musia podriadiť tréning  prácu na sebe k tomu, aby dosiahli svoje maximá vtedy to má zmysel a rád im pomôžem.

BINRUN: Ako hodnotíš trojmesačnú spoluprácu  s Imrom a tvoje vízie a čo by ste spolu chceli dosiahnuť

F.V.  Môžem hodnotiť len  terajší výkon. Ten  bol taký,  na čo Imro  v tejto fáze prípravy  je to tak na hrane. A plány  pre maratónca je maratón, čiže tam odbehnúť čo najlepší výkon a od toho sa odraziť do ďalšej práce.

BINRUN: Poprosím o záverečné zhodnotenie z pohľadu času a atmosféry.

I.P.  Výkon bol na úrovni  toho, čo mám natrénované a spokojnosť je  na úrovni času 1:10,22, čiže  nemôžeme ani vyskakovať, ale nebolo to ani zlé. Za daných podmienok a možností to bolo optimum. Chcel by som poznamenať že už dávno som  nevidel toľko usmievavých ľudí ako a práve počas maratónu  a preto sa chcem poďakovať organizátorom. Že takýto pekný pretek robia aj pre Bratislavčanov.

F.V.  Som rád že som bol  na tomto preteku a videl som Imra priamo v akcii odbehol  to na čo momentálne a má a máme ešte pred sebou  veľa práce a poznatkov čo musíme ešte zlepšovať.

 

 

Zdroj: BINRUN

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.