Rekordný Telekom Night Run odštartuje majster sveta Matej Tóth

BRATISLAVA (10. 9. 2015) – Running Party, alebo po našom bežecký večierok – tak charakterizujú organizátori zo spoločnosti Be Cool blížiaci sa 7. ročník bratislavského nočného behu – Telekom Night Run, ktorý sa uskutoční v nedeľu o 19.50 h.

Záujem o podujatie prejavilo rekordných 4500 bežcov, štyritisíc už zaplatilo aj štartovné. Štartér pretekov bude čerstvý majster sveta v chôdzi na 50 km Matej Tóth.

 Voľné miesta v štartovej listine sa ešte stále nájdu, aj keď sa online registrácia skončila. Prihlásiť sa dá ešte osobne v obchodnom centre Eurovea (priestor Expo pri kinách), od štvrtka 10. do soboty 12. septembra od 12.00 do 19.00 a v nedeľu 13. septembra v deň pretekov od 10.00 do 16.00 h.

„Teší ma, že počet štartujúcich na Telekom Night Run z roka na rok rastie a pomaly sa blížime k cifre 5500, ktorú považujem za zvládnuteľnú za našich súčasných možností,“ skonštatoval riaditeľ pretekov Peter Pukalovič.

Nočný beh v Bratislave je najdynamickejšie rozvíjajúce sa bežecké podujatie na Slovensku. Počet jeho účastníkov narástol z 895 v úvodnom ročníku na 3831 v predchádzajúcom a teraz sa prehupne cez štvortisícovú métu. So štartovým číslom jeden vybehne na 10-kilometrovú trať primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Sme radi, že magistrát pokračuje naďalej v podpore našich podujatí a vychádza nám pri ich organizovaní v ústrety,“ zdôraznil Peter Pukalovič.

 „Naše podujatie je spojením behu a zábavy, má jedinečnú atmosféru. O dobrú náladu sa postarajú hudobné skupiny na piatich rôznych pódiách pozdĺž trate. Bonbónik čaká bežcov v priestore cieľa, vo finiši im zahrá IMT Smile s Ivanom Táslerom,“ prezradil šéf podujatia.

 Štart 7. ročníka Telekom Night Run-u je v nedeľu 13. septembra o 19.50 h, naživo ho bude vysielať TV Joj v hlavnej spravodajskej relácii. Ak sa najlepší bežci poponáhľajú, ich finiš uvidia diváci „jojky“ opäť naživo, ale už vo večernom športovom spravodajstve.

 Štartuje sa v troch vlnách zo štyroch koridorov: prvý je určený pre elitných bežcov, ďalšie tri po 1500 účastníkov podľa schopností bežcov. V prvej vlne o 19.50 h sa vydajú v ústrety 10-kilometrovej trati špičkoví bežci a bežci z prvého koridoru, v druhej o 19.53 štartuje druhý a o 19.56 h tretí koridor.

 Vstup do štartových koridorov bude otvorený od 19.10 h podľa pásky, ktorú dostal každý bežec na prezentácii na základe zadaného času. Bez štartového čísla do koridoru nikoho nevpustia.

 „Keďže nočný beh je tentoraz aj slovenským šampionátom v cestnom behu na 10 km, podľa pravidiel Medzinárodnej asociácie atletických federácií sa preteky vyhodnocujú na základe tzv. gun time-u. Čiže bežcov oficiálny čas je čas, ktorý uplynie medzi výstrelom štartéra a okamihom prekročenia cieľovej čiary. Budeme však zaznamenávať aj čistý, ale neoficiálny čas, ktorý uplynul medzi prekročením štartovej a cieľovej čiary. Každá z troch štartových vĺn bude mať vlastný oficiálny tzv. gun time,“ vysvetlil technický riaditeľ Telekom Night Run-u Jozef Pukalovič.

 Prvý raz v histórii sa bude na Telekom Night Run v Bratislave bojovať o slovenské tituly v cestnom behu na 10 km. „Prihlásilo sa zatiaľ 25 mužov a 14 žien. Najväčší favoriti sú Imrich Magyar, Juraj Vitko, Boris Csiba a Imrich Pástor, zo žien Lucia Janečková a Jana Mozolániová,“ uviedol športový riaditeľ podujatia Marcel Matanin.

 Víťazi oboch kategórií sa môžu tešiť na špičkové „Smart“ hodinky v hodnote okolo 600 eur od generálneho partnera podujatia, spoločnosti Telekom, a. s.

 Početné zastúpenie vo viac ako štvortisícovom štartovom poli budú mať aj zamestnanci generálneho partnera podujatia, spoločnosti Telekom, a. s. „Sme hrdí, že sme tretí raz partner tohto obľúbeného podujatia. Našlo si priaznivcov aj v našej firme, ktorú bude reprezentovať takmer 150 bežcov. Verím, že práve náš tím bude spomedzi všetkých prihlásených najpočetnejší,“ skonštatoval Martin Vidan, hovorca pre korporátne záležitosti, Telekom, a. s.

 V tímovej súťaži sa vyhodnotí 5 najlepších bežcov z každého družstva. Do stredy sa ich zaregistrovalo 61.

 V porovnaní s minulým rokom ostala trať rovnako dlhá (teraz meria presne 10 003 m), no pobeží sa inak. Najprv cez Šafárikovo námestie po Vajanského nábreží a cez tunel pod hradom na Námestie SNP, odtiaľ do historického centra a po nábreží až k Prístavnému mostu. Odtiaľ cez prístav späť do cieľa k novej budove SND pri obchodnom centre Eurovea.

 Organizátori z agentúry Be Cool upozorňujú účastníkov, aby si príchod do OC Eurovea nenechávali na poslednú chvíľu. „Odporúčame prísť najneskôr hodinu a pol pred štartom, lebo neskôr bude doprava v okolí Eurovea postupne obmedzovaná. Šatne a úschovňa vecí budú k dispozícii od 18.00 h,“ upozornil Jerguš Holéczy z agentúry Be Cool. „Okrem podzemných garáži v Eurovea je možné využiť na parkovanie aj plochy v osobnom prístave, na Gondovej ulici, v okolí stanice Mlynské Nivy alebo na Čulenovej ulici pri ZSE. Parkovanie na Pribinovej ulici pri moste Apollo bude v deň pretekov zakázané.“

 Ešte pred nedeľným Telekom Night Run sa v piatok 11. septembra o 19.30 h uskutoční na Hlavnom námestí v centre Bratislavy 2. ročník detského večerného behu Rexík. Prihlásených je už vyše 400 detí do 15 rokov. Súťaží sa v šiestich vekových kategóriách.

 

BRATISLAVSKÝ NOČNÝ BEH VO FAKTOCH

2009 (5,5 km – 895 účastníkov)

 MUŽI: 1. Juraj Vitko (MŠK Kysucké Nové Mesto) 17:54,1 min. ŽENY: 1. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 19:55,6 min.

2010 (7,0 km – 2050 účastníkov)

MUŽI: 1. Juraj Vitko (MŠK Kysucké Nové Mesto) 21:36 min. ŽENY: 1. Dana Janečková (AC Nové Zámky/Asics Slovakia) 25:17 min.

2011 (9,0 km – 2526 účastníkov)

MUŽI: 1. Thomas Lokomwa (Keňa) 27:32 min. ŽENY: 1. Joyce Kiplimová (Keňa) 30:35 min.

2012 (9,0 km – 3159 účastníkov)

MUŽI: 1. Richard Varga (J&T Sport team Bratislava) 27:33 min. ŽENY: 1. Lucia Janečková (AC Nové Zámky) 32:28 min.

2013 (9,0 km – 3555 účastníkov)

MUŽI: 1. Imrich Magyar (Loko Trans Šurany/AC Nové Zámky) 28:48 min. ŽENY: 1. Petra Fašungová (SportDiag team Senec/VŠC Dukla B. Bystrica) 32:04 min.

2014 (10,0 km – 3831 účastníkov)

MUŽI: 1. Imrich Magyar (BMSC Bratislava) 32:39 min. ŽENY: 1. Petra Fašungová (VŠC Dukla B. Bystrica) 36:10 min.

Zdroj: BE COOL, s.r.o.
Foto: Ján Luky ((zľava): Riaditeľ Telekom Night Run Peter Pukalovič, Martin Vidan, hovorca pre korporátne záležitosti, Telekom, a. s., a Marcel Matanin, športový riaditeľ Telekom Night Run)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.