Prvý trnavský Tesco Beh pre život prilákal až 1238 ľudí

Trnava, 17. máj 2015 – Až 1238 ľudí prebehlo Trnavou v rámci Tesco Behu pre život. Po Banskej Bystrici tak Trnavčania prebrali štafetu 8. ročníka.

Najväčšie športovo-charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku si ľudia užili spolu s patrónmi – hercom Jurajom Hrčkom, atlétkou Michaelou Peškovou a kladivárom Liborom Charfreitagom. Pomohli tak vyzbierať sumu 4032 eur, ktorá vďaka spolupráci so Slovenským atletickým zväzom pomôže zrealizovať atletické tábory pre deti z detských domov.

Trasa Tesco Behu pre život v Trnave predstavovala 4200 metrov. Kým niektorí účastníci celú trasu prebehli, iní 4,2 kilometra pre dobrú vec odkráčali so svojimi deťmi či domácimi miláčikmi. Po Banskej Bystrici a Trnave sa v najbližších dňoch pridajú mestá: Košice (23.5.), Trenčín (24.5.), Nitra (7.6.), Žilina (13.6.), Prešov (14.6.) a Bratislava (20.6.).

Výťažok zo štartovného a z finančných darov bude použitý na pomoc deťom z detských domovov. V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom pre ne Nadácia Tesco pripraví profesionálne športovo-vzdelávacie tábory, kde okrem jedinečných zážitkov môžu pohybovo nadané deti získať možnosť ďalšieho výkonnostného rastu. Detské atletické tábory sú súčasťou spoločného projektu spoločnosti Tesco a Slovenského atletického zväzu s názvom Detská atletika.

Aj keď Tesco Beh pre život už v Banskej Bystrici a v Trnave prebehol, i naďalej môžu obyvatelia mesta prispieť na dobrú vec. Stačí zaslať ľubovoľný príspevok na účet Nadácie Tesco, vedený v Slovenskej sporiteľni, a.s., číslo účtu 06 352 306 78 / 0900. Stav zbierky, trasy behov a fotografie tak môžu ľudia sledovať na www.behprezivot.sk alebo na https://www.facebook.com/tescobehprezivot.

Patróni Behov

Tesco Beh pre život, už tradične, podporujú známe osobnosti. Pribudli k nim tento rok úspešní športovci zo Slovenského atletického zväzu. Športové outfity pre nich zabezpečuje módna značka F&F Active. Špecializuje sa na funkčné športové oblečenie. Patrónov uvidíte ich v jednotlivých mestách:

BANSKÁ BYSTRICA 10.5.2015
Ľubomír Bukový (herec)
Matej Tóth (atletika)
Paulína Fialková (biatlon)

TRNAVA 17.5.2015
Juraj Hrčka (herec)
Libor Charfreitag (atletika)
Michaela Pešková (atletika)

KOŠICE 23.5.2015
Aneta Paríšková (moderátorka)
Alexandra Bezeková (atletika)
Jana Purdjaková (kulturistika)

TRENČÍN 24.5.2015
Barbora Rakovská (moderátorka)
Adam Gavenda (kanoistika)
Dávid Dorička (kanoistika)

NITRA 7.6.2015
Juraj Loj (herec)
Zuzana Kanócz (herečka)
Klaudio Farmadín (karate)
Rebeka Vidová (karate)
Miriam Kozmová (karate)

ŽILINA 13.6.2015
Dana Strculová (moderátorka)
Juraj Vitko (atletika)

PREŠOV 14.6.2015
Gabriela Marcinková (herečka)
Martin Otčenáš (biatlon)

BRATISLAVA 20.6.2015
Michaela Králiková s rodinou (foodblogerka)
Miriam Šmahel Kalisová (moderátorka)
Martin Šmahel (športovec)
Marek Majeský s rodinou (herec)
Miroslava Kosorínová (tanečnica)
Dagmar Didiana Dianová (moderátorka)
Dušan Majdan (atletika)
Zuzana Stromková (akrobatika)
Klaudia Medlová (akrobatické lyžovanie)

Stav zbierky, trasy behov a fotografie môže verejnosť sledovať na webstránke www.behprezivot.sk alebo na facebook.com/tescobehprezivot.sk

+++

Tesco Beh pre život je charitatívno športové podujatie pre bežcov aj nebežcov. Trať dlhú štyri kilometre môžu bežci prebehnúť alebo prejsť spolu s kočíkmi alebo zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie. Za 7 rokov sa do Tesco Behu pre život zapojilo 71 099 ľudí. Beh sa dostal aj za hranice Slovenska, keď podujatie podporili aj slovenskí vojaci na misii v Afganistane. Celkovo sa vyzbieralo 387 500 Eur. Tie boli použité na kúpu šiestich unikátnych prístrojov na výskum rakoviny, ktoré v súčasnosti pomáhajú chorým.

Komentáre 1

  1. Nedá mi to a musím sa tu s Vami podeliť o moje pocity, keď som nahadzoval túto TS na Bežeckú stránku. Hneď ako som si túto tlačovú správu otvoril a prečítal si jej „názov“ ktorý znie: „Prvý trnavský Tesco Beh pre život prilákal až 1238 ľudí“, tak celým mojím telo prešli zimomriavky, posiala ho „husia koža“ a zježili sa mi všetky chlpy. A za to všetko môže práve to číslo 1238. Ono totiž v dejinách Trnavy (ale možno aj celého Slovenska) veľa znamená. V tomto roku totiž kráľ Belo IV udelil Trnave výsady slobodného Kráľovského mesta, ako prvému mestu na území terajšieho Slovenska. Je to len náhoda? Možno. Ale teraz som rád, že som mal včera povinnosti mimo Trnavu a nemohol som sa tohto behu zúčastniť a nepokazil som tak túto symboliku. 🙂

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.