Prvý Beh priateľov piva prekonal očakávania. Víťazmi Železníková a Benko

Kvačany, 4. máj 2014 – V sobotu 3. mája sa na štartovú čiaru prvého ročníka Behu priateľov piva v Kvačanoch postavili bežci ale aj milovníci Nordic Walkingu z Liptova, Slovenska, ale aj spoza hraníc. Nádherná trať priláka rekreačných, ale aj klubových bežcov. Všetci účastníci okrem svojho zdravia podporili aj vývoj aplikácie Monitoring prístupnosti pre hendikepovaných, seniorov či rodičov s deťmi.

Pivo a beh sa už dávno priatelia, a tak pri dnešnej rastúcej popularite behu bolo len otázkou času kedy sa v bežeckom kalendári na Slovensku objaví aj pretek priateľov piva. Pýtate sa prečo práve v Kvačanoch? Práve v tejto dedinke známej predovšetkým svojou nádhernou Kvačianskou dolinou vznikol prvý mikropivovar na Liptove. „Mňa potešila a zároveň veľmi príjemne prekvapila táto aktivita. Jednoznačne zviditeľnila našu obec a pritiahla nových návštevníkov,“ uviedol po pretekoch starosta obce Jozef Grúň.

Usporiadateľom, pod vedením Jakuba Brontvaia, Jozefa Grúňa a Petra Sklenářa, sa i napriek vrtošivému počasiu podarilo na štart prvého ročníka prilákať vyše 150 bežcov a nordic walkerov. S osemkilometrovou traťou s vyše dvesto metrovým prevýšením sa najrýchlejšie popasovala medzi ženami Alžbeta Železníkova z Oravy s časom 0:38:32. Medzi mužmi mal najrýchlejšie nohy Jakub Benko z Kysúc s fantastickým časom 0:30:16.

Jakub Brontvai z mikropivovaru Pivovar Brontvai na margo pretekov uviedol: „Verím, že si všetci odniesli krásny športový zážitok, ale aj chuť jedinečných domácich pív. Mňa osobne teší, že sme aj s podporou členov Pivobrány zviditeľnili nezávislých malých pivovarníkov.“

Organizátori sa rozhodli dať preteku aj charitatívny rozmer. „Veľká vďaka všetkým účastníkom. Každý z nich bežal alebo chodil aj pre dobrú vec – vývoj aplikácie pre hendikepovaných, seniorov či rodičov s deťmi ako aj monitoring vyhradených parkovísk pre hendikepovaných. Pevne verím, že sme založili tradíciu a stretneme sa opäť o rok,“ vyhlásil Peter Sklenář, jeden zo spoluorganizátorov.  „Tiež sa chceme srdečne poďakovať všetkým zúčastneným, ako i organizátorom, že myslia i na tých, čo bežať nemôžu. Behom  tak vyjadrili podporu našim projektom, Monitoring prístupnosti a parking4isabled, a tak môžeme pomáhať i my – tým, čo je pre nás najcennejšie – pohyb bez limitu,“ povedal Ivan Páleník, zakladateľ go-ok,  o. z.

Kompletné výsledky.

Muži, 8 km: Jakub Benko (MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto) 0:30:16, Adrián Kašniar (Liptovský Mikuláš) 0:33:03, Tomáš Kamas (ŠKP Spišská Nová Ves) 0:33:18.

Ženy, 8 km: Alžbeta Železníková (ŠK Oravaman) 0:38:32, Lucia Huráková (Ružomberok) 0:40:49, Aneta Smerčiaková (KBL Jasná) 0:41:08.

Muži NW, 8 km: Jakub Šiarnik (KBL Jasná) 0:51:18, Jozef Uhrin (Trenčín) 0:57:40, Anton Moravčík 0:58:08

Ženy NW, 8 km: Zuzana Železníková 0:57:38, Lenka Moravčíková (Liptovské Sliače) 0:59:04, Eva Godišová 1:05:19

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.