Primátorská desiatka aj s olympijským ohňom

V poradí už 14. ročník Novozámockej primátorskej desiatky sa uskutoční v tradičný termín na Veľkonočnú sobotu, ktorá v tomto roku pripadla na 7. apríla.

Nakoľko v tomto roku sú svetovým športovým podujatím č. 1 letné olympijské hry v Londýne, z príležitosti ich konania organizuje Slovenský olympijský výbor celý rad podujatí so zameraním na vyzdvihnutie významu organizácie olympijských hier a športu vôbec. Jedným z nich a začínajúcim je štafeta s olympijským ohňom ako Posolstvo Hrám XXX. Olympiády Londýn 2012. Štartovala 1. apríla na bratislavskom ČSOB maratóne a medzi prvým zástavkami budú práve aj Nové Zámky počas organizácie novozámockej primátorskej desiatky. 

    Tá odštartuje o 10.00 hod na štadióne na Sihoti kategóriou najmladšieho žiactva, keď sa do štartu hlavnej kategórie mužov a žien o 11.00 vystriedajú všetky mládežnícke kategórie(najmladšie žiactvo, mladšie žiactvo, dorast a juniori). Muži v štyroch vekových a ženy v dvoch vekových kategóriách absolvujú vzdialenosť 9600m na asfaltových chodníkoch v okolí štadióna na Sihoti. Pre všetkých účastníkov sú pripravené upomienkové predmety z príležitosti olympijskej štafety, prvá traja v každej vekovej kategórii dostanú diplomy a medaile, od kategórie dorastu sú pripravené aj finančné odmeny. Prvenstvo z vlaňajšieho ročníka bude obhajovať Imrich Magyar a medzi ženami sa očakáva víťazstvo slovenskej dorasteneckej reprezentantky Lucii Janečkovej tak isto z domáce atletického clubu Nové Zámky. Usporiadatelia očakávajú účasť pretekárov z celého Slovenska a príležitosť na otestovanie svojej výkonnosti si nedajú ujsť určite ani rekreační bežci z Nových Zámkov a blízkeho okolia.

Autor: Peter Straňovský
foto: http://www.ac.nza.sk/

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.