Preteky v behu s padákom zaujali aj 58-ročnú športovkyňu: Skončila druhá!

Netradičné bežecké preteky sa po prvýkrát na Slovensku uskutočnili v Bratislave. 14 pretekárov sa počas uplynulého víkendu rozhodlo pokoriť výzvu v behu s odporovým padákom na 335 metrov aj napriek chladnému počasiu.

,,Keďže šport je pre nás životným štýlom, v nedeľu 23. novembra sme pripravili pre Bratislavčanov netradičnú exhibíciu. V areáli na Nevädzovej ulici sme súťažili v behu s padákom, čo si vyžadovalo maximálnu intenzitu a dobrú kondíciu,“ hovorí Michal Pataky, za organizačný tím protrening.sk.

Preteky prebiehali tak, že každý účastník mal dva pokusy, medzi ktorými musela byť pauza minimálne 10 minút. Víťazom sa stal Peter Krivosudský, s časom 51:73, na druhom mieste bol Marek Hladík s časom 51:84 a tretí bol Ľubo Chalpáš s časom 52:90. Zaujímavosťou je, že medzi prvým a druhým súťažiacim bol rozdiel len 0,11 s.

Medzi ženami vyhrala Martina Ostrožovičová s časom 1:13.41 a druhá bola 58-ročná Soňa Macejáková s časom 1:51:08, ktorá sa nezľakla ani tejto výzvy. ,,Dnes som si odbehla perfektný beh. Oboznámila som sa s odporovým padákom, touto bežeckou pomôckou. Takže som si to vyskúšala a je to vážne super. Ďakujem organizátorom za skvelé dopoludnie.“ hovorí s úsmevom najstaršia súťažiaca.

Víťazi, ktorí sa umiestnili na prvých troch priečkach získali hodnotné ceny a veľký potlesk za ich výkony.

,,Ďakujeme všetkým bežcom za príjemné nedeľné popoludnie. Budúci rok sa záujemcovia môžu tešiť aj na ďalšie netradičné športové akcie, ktoré už za Protrening.sk pripravujeme,“ uzavrel Michal Pataky.

Autor: Jaroslav Dodok

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.