Prečo si bežci vyberajú Suunto?

Bežecké hodinky sú jedny z mála hodiniek, pri ktorých ide skutočne o funkcie a až potom o značku. Napriek tomu je trh zaplavený toľkými variantmi, že rozhodnúť sa pre tie správne nie je až také ľahké. Čo má športovcovi napovedať, že práve tieto hodinky sú pre neho tie pravé?

Faktorom rozhodnutia sú vždy funkcie

Bežecké hodinky neslúžia len na to, aby ste si pozreli čas a usúdili, že je večer a treba ísť domov. Pre bežca je potrebné merať koľko prebehol, ktorý deň, ako dlho mu to trvalo a aká bola jeho tepová frekvencia. Ak trénujete a máte tendenciu cibriť svoje výkony, hodí sa vám pokročilý športtester, ktorý vie porovnávať jednotlivé fázy tréningu, resp. vás upozorní, že trénujete veľa. Bežci ocenia aj krokomer, alebo GPS.

Predajnosť hodiniek a obľúbenosť u zákazníkov pomôže konečnému rozhodnutiu

Každá firma sa snaží svoj produkt popísať najlepšie ako vie. Kto však rozhoduje o tom, či sú dané hodinky kvalitné a praktické, je konečný zákazník. V tomto prípade bežec, ktorý hodinky reálne v teréne vyskúšal a je s nimi spokojný. Aby sme článkom pomohli tým, ktorí svoje pravé hodinky ešte len hľadajú, zamerali sme sa na hodinky Suunto, ktoré sú aj podľa samotných predajcov veľmi obľúbené nielen na beh, ale tiež na ostatné outdoorové aktivity.

V rámci Suunto vedie v popularite rada Ambit

Ide o Suunto radu, ktorá prišla s inovovanou technológiou GPS hodiniek. Ambit rady sú očíslované, čím vyššie číslo, tým vyššia, modernejšia rada, ktorá je často doplnená o špecializáciu (Ambit Run, Ambit Peak). Všeobecne sa dá povedať, že ide o multifunkčné a kvalitné športtestery, ktoré využijete pri tréningu ale aj pri klasickej športovej aktivite. Pri rade Run je však špecializácia len na beh, čo uľahčuje výber a vy tak môžete porovnávať len funkcie, cenu, prípadne si vyberať z farebných variácií.

Ambit 3 ako dokonalá rada hodiniek pre každý typ dobrodružstva

„Len“ bežcom stačí nájsť športové hodinky s meraním času a pulzu. Zamyslite sa však nad tým, že sa vyvíjate, vaše športové schopnosti budú rásť, a s nimi budú určite rásť aj nároky na výkony a hodinky. Ak už investujete do Suunto, vyberte si univerzálnu radu. Ak prejdete na cross beh, oceníte všetky pridané funkcie hodiniek, ktoré bežecké mať nemusia. Suunto Ambit3 Sport je potom pre vás vysneným ideálom. Trojková rada má výraznejšie dlhšiu životnosť batérie, robustnejší dizajn a vystužené puzdro hodiniek. Z materiálov pracuje aj s nerezovou oceľou, takže hodinky sú v teréne odolné. Dáta z hodiniek je možné synchronizovať na smartfónoch, a to všetko vďaka aplikácií Suunto Movescount App. Keďže ide o multifunkčný športtester, je možné prepínať sa tiež v dátach medzi športmi. Najviac sa však rada využíva na beh, cyklistiku, plávanie a klasický outdoor. Z ďalších všeobecných funkcií zaujme užívateľov napríklad výškomer, 3D kompas, citlivá a presná funkcia merania rýchlosti, online športový denník, limity tepovej frekvencie, merač nadmorskej výšky, merač kalórií, ručné a automatické kolá, odpočítavací merať či analýza trás GPS, opäť vďaka voľne dostupným aplikáciám. No a v neposlednom rade, Ambit3 sa vyrába v rôznych farebných prevedeniach, takže si môžete vybrať naozaj podľa svojho vkusu.

PR článok

Komentáre 2

  1. Super článok, ako bežec som sa dozvedel veľa užitočných a praktických informácií o Suunto hodinkách. Nie je nad to, keď niekto zbuchne PR článok za 5 min, v ktorom nie je ani toľko info ako na oficiálnej stránke Suunto 🙁

  2. Naucilo sa uz Suunto vyrabat remienky na hodinky ? Vlastnim Suunto T6, 2x po 18 mesiacoch som musel menit remienok (t.j. 2x 750 czk) Dalsie hodinky si vyberam Garminy…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.