Prebehnúť Bojnický zámok? Aj to je možné!

Už túto nedeľu 27.9. sa v Prievidzi uskutoční prvý ročník HornonitRun behu medzi Prievidzou a Bojnicami a vy ešte stále váhate nad účasťou?

Beží dnes už každý. Bežia mladí, starí, bežia deti. Hornej Nitre však doteraz chýbal mestský bežecký pretek, ktorý bežcom ponúkol porovnať si svoje sily, ale zároveň im ukázal atraktivity regiónu, ktoré všetci poznajú, aj z iného uhla pohľadu. Aj preto sa narodil HornonitRun – beh Prievidza-Bojnice. Odteraz už Horná Nitra nebude len región baníkov, ale aj bežcov.

 Organizátori pripravili pre bežcov dve trasy, kratšiu 5 kilometrovú a dlhšiu, ktorá má 10 kilometrov. Nikto nemá rád okruhy, takže druhých päť kilometrov sa pôjde po inej trase. Štart a cieľ bude v areáli Základnej školy Sama Chalupku, kde bude prezentácia a registrácia v deň preteku. Bežci prebehnú cez Mestský park v Prievidzi, po chodníkoch bez áut. Na 2. kilometri čakajú na bežcov schody pri vstupe do centra Bojníc. Cez historické námestie budú bežci pokračovať do parku so zámockým jazierkom a popri Lipe kráľa Mateja sa budú zbiehať späť do Prievidze. Bežci na 10km trati prebehnú medzičasom na 5. kilometri a budú ešte bežať cez „čínsky múr“ či letisko v Prievidzi. Na trati budú pripravené aj dve občerstvovacie stanice.

hornonitran2015pozvin Najlepší bežci oboch tratí vo svojich kategóriach obdržia vecné ceny a pre každého bude v cieli pripravená spomienková medaila a občerstvenie. V štartovnom baličku, ktorý dostane každý účastník je pripravený čip, štartovné číslo, zľavové kupóny (ZOO Bojnice), časopisy od partnerov či sladké, no zdravé prekvapenie.

Beh Prievidza – Bojnice je pre všetkých. Budú schody, aj kopček, ale budú hlavne krásne výhľady, historické prostredie a dobrá nálada. Víťazom je predsa každý, kto príde do cieľa, každý môže byť Hornonitrun. Tešíme sa teda v nedeľu aj na Teba.

 Viac info na oficiálnom webe (www.hornonitrun.sk), prípadne FB stránke (https://www.facebook.com/hornonitrun).

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.