Pozvánka na Dobšinskú desiatku

Dobšinská desiatka vstupuje do svojho 4. ročníka s ďalšími novinkami a zaujímavými sprievodnými akciami pre všetkých návštevníkov tohto, čoraz viac atraktívneho športového podujatia. Najvýznamnejšou je rozšírenie kategórii, čim sa podarilo už v predstihu prekonať rekord v počte prihlásených.

 Po minuloročnom úspešnom zaradení súťažných behov pre najmenších a po veľmi pozitívnych ohlasoch, sa môžu deti tešiť na bežecké súboje aj v tomto ročníku. Neopakovateľná priam domácka atmosféra, prekrásna príroda prilákala do Dobšinej nie jedného vrcholového bežca, a inak tomu nebude ani tento rok. Medzi víťazov Dobšinskej desiatky patria Jozef Urban ( majster SR v maratóne ), či Andrzej Dlugosz ( Majster Poľska v behu do vrchu ).

Svojou aktívnou alebo pasívnou účasťou Dobšinskú desiatku podporilo niekoľko slovenských olympionikov, ktorí sa k nám vždy radi vracajú. Z prvotnej myšlienky, ktorou bolo pozdvihnutie športového ducha mesta a stávky medzi priateľmi sa zrodili preteky, ktoré si vybudovali svoje pevné miesto v kalendári nejedného rekreačného, alebo profesionálneho bežca.

Trať Dobšinskej desiatky je situovaná do krásnej prírodnej okrajovej časti mesta Dobšiná – Lányiho Huty. Skladá sa z dvoch okruhov, ktorých dĺžka je 7 km a 3 km.

Štart pretekov je pred Horskou chatou Stará horáreň odkiaľ sa pokračuje smerom ku Dobšinej po asfaltovej ceste, po 800 metroch sa stáča na zvážnicu, pokračuje sa po lesnej ceste v pomerne dlhom stúpaní až na takzvaný Flos, kde je obrátka, po tej istej ceste sa bežci vracajú až do priestoru štartu, tu pokračujú do druhého kratšieho kola. Trať sa po prvých dvoch ročníkoch inovovala a pridal sa ťažký kopec, ktorý je atrakciou tak pre divákov, ako aj pre samotných bežcov. Práve náročnosťou trate sa Dobšinská desiatka líši od iných podobných pretekov, je spojená so sprievodnými akciami ako sú jazdy na koňoch, grilovanie barančeka, podávaním halušiek a živou hudbou.

Dobšinská desiatka je už tradične podujatie, v ktorom okrem hodnotných výkonov bežcov ide o dobrú zábavu, príjemné prežitie voľného času v lone prírody pre všetkých zúčastnených, od tých najmenších až po tých skôr narodených. 

Organizačný výbor

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.