Pozvánka na 2. ročník Behu na Hôrky

Srdečne Ťa pozývame na 2. ročník Behu na Hôrky ,ktorý sa uskutoční v nedeľu 31. augusta. V krásnom lesnom prostredí neďaleko obce Benice v okrese Martin. Pred rokom sa na štart postavilo 60 bežcov. Tento ročník očakávame nárast súťažiacich. Pretekať sa bude na trati v dĺžke 10200m s 235m prevýšením. Traťový rekord utvorili Jakub Benko – 37:40min. a Peťa Fašungová – 44:08min.

Pripravili sme pre teba zaujímavú a podľa štartujúcich peknú trať. Pobežíš poľnou cestou, lúkou, zážitkovou časťou cez les, následne prekvapujúci strmý zbeh a posledné 3 kilometre po poľnej ceste.

Profil traťe nikomu nič nedaruje , 2 km rozbeh po rovinke sa následne zmení na 2,5 km stúpanie kde nazbierate cez 200 výškových metrov. To že máte stúpanie za sebou zistíte podľa občerstvovačky na vrchole. Rozhodne odporúčame sa osviežiť a hodiť nejakú grimasu na fotografa.

Odtiaľ treba kopnúť do vrtule veď už je to len 5 km pomerne s príjemne zvažujúcim sa profilom J. Po cca 2 km je náročný strmý asi 100m úsek ktorý pekne naruší pretekárske tempo a pri nepozornosti aj členkové väzivo J.

Ďalšia občerstvovačka v prípade horúceho počasia, čo nám asi nehrozí toto leto a posledné 2 km po rovinke do cieľa.

V cieli okrem nehynúcej slávy ťa čaká bohatý stôl s občerstvením.

Pretekári z Turca budú bojovať o body do Turčianskej bežeckej ligy.

 

Príďte sa prebehnúť do Beníc (okr. MT nie LM),
pozývajú organizátori  –  občianske združenie RTT KLUB

Info.: www.rtt-klub.sk
Mob.: 0908694578
Email: rtt@rtt-klub.sk

Videopozvánka: https://www.youtube.com/watch?v=INFQJMUKfgQ

Foto: Záber z minuloročného štartu 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.