Pozvánka na 2. ročník Behu na Dubeň

Po druhý krát sa stretnú priaznivci krosového behu na podujatí Beh na Dubeň, ktoré organizuje mesto Žilina v spolupráci s Atletickým klubom Žilina.

Dubeň je atraktívne výletne miesto pre Žilinčanov a mňa minulý rok napadla myšlienka, prečo tu neusporiadať aj beh. Veď výhľady na Žilinu a okolie sú úchvatné – konštatuje organizátor podujatia Peter Zánický.

Na prvom ročníku sa zišla sedemdesiatka bežcov a bolo to tak akurát na prvý ročník – pokračuje rozprávanie Peter Zánický. Nemáme ambíciu urobiť z Behu na Dubeň masovú akciu, stovka účastníkov je asi maximum na šírku turistického chodníka po ktorom trasa vedie. Keďže kalendár bežeckých podujatí je bohatý, vybrali sme deň v týždni, ktorý však nie je pracovným dňom (výročie SNP).
 
Takže kto si chce spríjemniť voľný deň športovou aktivitou radi Vás privítame v prímestskej časti Budatín (prezentácia pri základnej škole Budatín v čase od 8.30 hod. do 9.40 hod.). Štart je naplánovaný na 10.00 hod. Radi privítame nielen výkonnostných bežcov (oceňujeme vecnými cenami 7 kategórií, spolu 11 ocenených) ale aj rekreačných bežcov, veď okrem úvodného prudkého stúpania cca 1 kilometer trať vedie po hrebeni a je aj pre väčšinu rekreačných bežcov „bežateľná“ – ukončuje rozprávanie Peter Zánický.
 
Minuloročné víťazstvo obhajuje Ľuboš Kováčik z ŠKP Žilina časom 20:09. Podujatie je započítané do Bežeckej ligy mesta Žilina. Štartovné je symbolické 1 €.
 
 
Foto: Martin Barčík  (Zilinadnes.sk)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.