Pozvánka na 19. ročník Ilavského behu

V nedeľu, 17. mája 2015 o 10.00 hod. privíta Mesto Ilava účastníkov jedného z najvydarenejších domácich športových podujatí,

ILAVSKÉHO BEHU, ktoré sa aj tohto roku – celkovo po devätnásty raz – uskutoční ako medzinárodné bežecké open-podujatie s logom generálneho sponzora, firmou AGROMIX v záhlaví.

Štart a cieľ 13 000 metrov dlhej trate je situovaný do priestorov pred starý ilavský pivovar, súťažiť sa bude v štyroch žiackych a šiestich seniorských kategóriách. Prezentácia pretekárov je zabezpečená v priestore štartu od 8.00 hod.

Držiteľmi rekordných časov podujatia sú dlhoroční slovenskí a československí reprezentanti, Miroslav VANKO (TJ Obal Servis Košice / 41:29 / 2007) a Mária STAROVSKÁ (ŽU Žilina / 50:39 / 2000).

            Oficiálnym hosťom, mediálnou tvárou XIX. ročníka ILAVSKÉHO BEHU bude dlhoročná účastníčka podujatia, jeho šesťnásobná víťazka a viacnásobná majsterka Slovenskej republiky na tratiach od 1 500 do 10 000 metrov, slovenská atletická reprezentantka Ľubomíra Maníková.

(tch)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.