Pozvánka do Radošoviec

História Radošovského behu k vinohradom sa píše od roku 2008. Nápad sa však zrodil

v hlavách niekoľkých miestnych nadšencov už rok pred tým. Myšlienka sa stala skutočnosťou až 30.8. 2008, kedy sa postavilo na štart 73 pretekárov, z toho bolo 14 domácich bežcov. Za veľkého povzbudzovania nadšených divákov, do cieľa ako prvý dobehol Ján Moravec a spomedzi žien to bola Erika Farkašová.

V prvom ročníku sa bežal len hlavný závod na 10 km. V ďalších ročníkoch  pribudli detské a mládežnícke kategórie v uliciach obce. Od roku 2013 sa skrátila ženská
a veteránska  trať na 5 km. Rekord trate drží Jordan Petrov z Bulharska z roku 2013 s časom 32:44.
O úspešnosti behu svedčí okrem iného aj to, že počet bežcov sa z roka na rok zvyšuje – v roku 2013 sa behu zúčastnilo rekordných 255 bežcov vrátane detí. A tak sa tento rok (2014) uskutoční už siedmy ročník.

            Štart behu je na námestí a po asfaltovej ceste vedie do Koválovca. Tu sa ženy a veteráni točia a vracajú sa do Radošoviec. Ostatní bežci pokračujú asfaltovou cestou do Radošovských vinohradov. Bežci si tu vychutnajú atmosféru vinohradov s ich búdami a prírodu pod Bielymi Karpatami. Odvážnejší môžu ochutnať aj dobré vínečko, ktoré im domáci radi nalejú. Pri kaplnke sv. Urbana sa pretekári točia a vracajú sa rovnakou cestou do Radošoviec. Trať je mierne zvlnená
a povrch je asfalt. Dobrá nálada, ktorá panuje po zdolaní preteku, je obohatená tombolou, gulášom
a domácim vínom.

            Organizátori behu pozývajú všetkých bežeckých nadšencov aj v tomto roku do Radošoviec na 7. ročník, ktorý sa uskutoční v sobotu 23.8. 2014. Štart detských kategórií je o 15.00 a hlavný závod na 5 a 10 km má spoločný štart o 17.00.

Dúfame, že z Radošoviec odítete s peknými zážitkami a budete sa na Beh k Radošovským vinohradom vracať aj v ďaľšich rokoch.

Za organizačný tím

Eduard Baumgartner
tel.: 0907 770 869
mail: edobaum@post.sk

Foto: 14 statočných Radošovčanov s vtedajším starostom p Štefanom Huťťom z prvého behu.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.