Športovať v lete sa oplatí! Viete, koľko energie spálite pri letných športoch?

Nezanevrite na šport ani v letnom období. Načerpáte pozitívnu energiu, spálite kalórie a získate zlatistý bronzový nádych. Športovať sa oplatí, preto neváhajte a vychutnajte si nefalšované letné aktivity!

Letné horúčavy trávime najradšej pri vode alebo v tieni slnečníka. Prvoradým sa stáva pohodlie a nečinné leňošenie. Oddych je rovnako potrebný ako pravidelná športová aktivita, od ktorej by nás však nemali odradiť ani vysoké teploty. Samozrejme, je potrebné dodržať niekoľko zásad. Športujeme v skorších ranných a večerných hodinách, kratší čas, vo zvýšenej miere dbáme na prísun tekutín a minerálov, ktoré sa pri potení vylučujú.

Menej je lepšie ako nič!

Leto je časom oddychu. Je potrebné načerpať nové sily a energiu do ďalších mesiacov. Napriek tomu by sme z pohybových aktivít nemali „vypadnúť“ úplne. Snažte sa zvoliť si mierny režim, ktorý vás udrží v kondícii. Pamätajte na to, že aj menej je lepšie ako nič. Už 15 minút pohybovej aktivity je prospešných. Pri strečingu alebo joge za štvrťhodinku spálite v priemere 59 kalórií, pri plávaní 118 kalórií, horskej cyklistike 126 kalórií a pri tenise 103 kalórií. Turistika predstavuje stratu v množstve 89 kalórií a pri volejbale vypotíte približne 44 kalórií.

Top 3 obľúbené letné aktivity pre každého!

1. K letu patrí voda a s vodou je spojená obľúbená letná aktivita – plávanie. Plávanie je prospešné pre posilnenie celého tela i pre ľudí, ktorí trpia nejakými zdravotnými problémami. Šetrí kĺby, šľachy a napomáha chrbtici. Bonusom je veľké množstvo kalórií, ktoré možno pri plávaní spáliť. V závislosti od plaveckého štýlu hodinový priemer predstavuje asi 300 kalórií.

2. Druhá priečka patrí chôdzi, ktorej sa môže venovať naozaj každý bez rozdielu. Prechádzka v prírode pôsobí upokojujúco, chôdzu v meste si môžete spríjemniť napríklad počúvaním hudby alebo motivačných nahrávok. Prechádzka vo dvojici je romantická a chôdza so psom zasa zábavná. Ak nemáte čas navyše a dlhé prechádzky sú pre vás vyčerpávajúce, udržujte sa v kondícii prostredníctvom intervalového tréningu. V praxi to znamená, že v pravidelných intervaloch striedate rýchlu a pomalú chôdzu. Postačuje 15 – 20 minút denne. Ušetríte čas a chôdza uskutočnená týmto spôsobom je naozaj účinná. Počet spálených kalórií závisí od náročnosti i formy chôdze.

3. Skvelým letným spoločníkom je cykloturistika. Obľúbené cyklistické chodníky vás zavedú na zaujímavé miesta, kde môžete stretnúť ľudí s podobným nadšením. Spálená energia za hodinu sa hýbe v rozmedzí 300 až 500 kalórií. Bonusom je príťažlivé letné opálenie.

Na záver stručný prehľad niektorých aktivít s počtom spálených kalórií za jednu hodinu:

Aktivita

Osoba 57kg

Osoba 70kg

Osoba 84kg

Vodný aerobic

120

149

178

Jazda na bicykli

210

260

311

Volejbal

90

112

133

Badminton

135

167

200

Turistika

180

223

266

Bojové umenia

300

372

444

Hádzaná

360

446

533

 

 

 

Mirka

Autor: www.cvicte.sk
foto: www.cvicte.sk

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.