TOMÁŠ MALÁRIK

Fyzioterapeut špecialista Tomáš Malárik stojí za zrodom súkromnej rehabilitačnej kliniky so zameraním na fyzioterapiu a ortopédiu FYZIO KLINIK. Je držiteľom licencie na výkon samostatnej fyzioterapeutickej praxe. Počas rokov štúdia fyzioterapie sa mal možnosť učiť a naberať skúsenosti od najlepších doktorov a fyzioterapeutov u nás aj v zahraničí. Ovláda desiatky druhov masáží, relaxačných a meditačných techník, ktoré mal možnosť sa naučiť od […]

Fyzioterapeut špecialista Tomáš Malárik stojí za zrodom súkromnej rehabilitačnej kliniky so zameraním na fyzioterapiu a ortopédiu FYZIO KLINIK.

Je držiteľom licencie na výkon samostatnej fyzioterapeutickej praxe. Počas rokov štúdia fyzioterapie sa mal možnosť učiť a naberať skúsenosti od najlepších doktorov a fyzioterapeutov u nás aj v zahraničí. Ovláda desiatky druhov masáží, relaxačných a meditačných techník, ktoré mal možnosť sa naučiť od liečiteľov, terapeutov a majstrov východnej medicíny ako napríklad Shifu Shi Delon. Absolvoval špecializačné štúdium na Slovenskej zdravotníckej univerzite, Fyzioterapia vybraných ochorení pohybového systému.

Veľmi blízko má k športu a tréningu športovcov. Bol vrcholový  športovec, niekoľkonásobný víťaz slovenského pohára a Majstrovstiev Slovenska v MTB cyklistike.

V súčasnosti pracuje ako vedúci fyzioterapie na súkromnej klinike FYZIO KLINIK v Bratislave na Karpatskej ulici. Sústredenosť jeho práce je venovaná hlavne systému Redcord a to metóde zvanej Neurac. Vo svojich terapiách využíva poznatky z myoskeletálnej medicíny a manuálnej medicíny. Nemalá časť sa priamo dotýka aj športovcov, či už vrcholových alebo rekreačných, v rôznych športových odvetviach ako sú napríklad beh, cyklistika, lyžovanie, golf, crossfit, bodybuilding, plávanie či raketové športy.

V posledných rokoch sa aktívne zúčastňuje na konferenciách ohľadne podpornej terapie ako sú ortézy a bandáže a ortopedické vložky.

Viac na: www.fyzioklinik.sk