Pod Bojnickým zámkom triumf pre Švajdu a Jánošíkovú

Prievidza, 27.9.2015 | Poslednú septembrovú nedeľu sa v Prievidzi konal prvý ročník behu z Prievidze do Bojníc „HORNONITRUN“.

Trať dlhú 5KM a 10KM absolvovalo celkom 125 pretekárov, ktorí si v cieli pochvaľovali zaujímavú trať aj ideálne bežecké počasie. Spokojnosť vyjadrila aj riaditeľka pretekov Magdaléna Dorčáková: „Milo nás prekvapila účasť a aj pozitívne reakcie pretekárov v cieli. Určite je na čom stavať, verím, že sme práve založili úspešnú tradíciu behu na Hornej Nitre.“ Trať, ktorá viedla okolo Bojnického zámku aj cez prievidzský Mestský park absolvoval najrýchlejšie pretekár z klubu Ready2Run Gabriel Švajda s časom 34:27. Medzi ženami triumfovala Anna Jánošíková z klubu 3athletics Prievidza s časom 47:37. Na 5km trati zvíťazil Matej Klačan z klubu Trian ŠK UMB Banská Bystrica s časom 19:29 a medzi ženami sa z víťazstva tešila Simona Saint-Maxent z klubu BBtrener Banská Bystrica s časom 22:19.

Text: Magdaléna Dorčáková
Foto: Vanda Mesiariková

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.