Počet prihlásených narastá, už je známe koľko zarobí víťaz

Menej ako 40 dní pred štartom 9. ročníka bratislavského mestského maratónu – ČSOB Bratislava Marathon 2014 (4. – 6. 4. 2014) počet záujemcov o toto podujatie rastie. Už teraz je zaregistrovaných takmer 4700 bežcov a ďalší utešene pribúdajú. „Na hlavnú disciplínu, maratón, sa prihlásilo už vyše 650 bežcov, na polmaratóne už atakujeme métu 1500 vytrvalcov,“ informoval športový riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon Marcel Matanin. „Veľký záujem je aj o štafetový beh a zdá sa, že ho už čoskoro vypredáme. Rapídny nárast vidíme aj v minimaratóne.“

            Registrácia na ČSOB Bratislava Marathon je možná na internetových stránkach predpredaj.sk a na bratislavamarathon.com. Posledný možný termín je 4. apríl 2014 (pre polmaratón a maratón 5. apríl), no iba v prípade, že sa disciplína nevypredá. „Preto vyzývam všetkých záujemcov, aby sa prihlásili čo najskôr, lebo po prípadnom vypredaní niektorej disciplíny už nevieme garantovať štartové číslo,“ dodal Matanin. Druhá vlna najvýhodnejšieho štartovného sa končí v piatok, 28. 2. 2014, preto všetkým, ktorí si chcú užiť podujatie za výhodnejšie štartovné, už ostáva len pár dní.

               Organizátori ČSOB Bratislava Marathon zverejnili finančné prémie pre najlepších. Najlepší v mužskom maratóne zinkasuje minimálne 2000 eur, ak prekoná Chesinyho rekord pretekov z minulého roka 2:18:33, no čas bude slabší ako 2:16:29 h, pribudne mu na konto 2200 eur. Trojtisícová prémia pre víťaza je za výkon 2:14:59 h a lepší. U žien je pre víťazku pripravených takisto minimálne 2000 eur, v prípade výkonu 2:35:59 h a lepšieho až 3000 eur. Odmenu dostanú aj najlepší traja muži a ženy zo Slovenska – v maratóne aj polmaratóne.  

               „Finančné prémie sme pripravili už tradične pre prvých desať maratóncov aj maratónkyň, víťazi polmaratónu – mužský aj ženský – si polepšia minimálne o 700 eur. V prípade prekonania rekordov pretekov 1:03:45, resp. 1:11:51 zinkasujú tisícku,“ prezradil riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2014 Jozef Pukalovič.

            ČSOB Bratislava Marathon je čoraz obľúbenejší aj za hranicami Slovenska, a preto okrem angličtiny a nemčiny pribudla webstránka v maďarskom jazyku.

            „Keďže na podujatie prichádzajú účastníci z rôznych kútov sveta, rozhodli sme sa dôležité informácie komunikovať na našom Facebooku aj v angličtine. Momentálne evidujeme zo zaregistrovaných účastníkov až takmer tretinu zahraničia,“ upozornil Jozef Pukalovič. „Teší nás aj iniciatíva našich poľských priateľov, ktorí založili na Facebooku fanklub bratislavského maratónu a zverejňujú aktuálne informácie v poľštine. Rovnakú iniciatívu vyvinuli aj rakúski a maďarskí fanúšikovia, takže facebookovská komunita našich bežeckých podporovateľov sa rozrastá aj za hranice Slovenska, čo nás teší.“

            ČSOB Bratislava Marathon 2014 bude mať sedem disciplín. Vyvrcholí nedeľňajším maratónom, polmaratónom a súťažou štafiet na polmaratónskej trati. V sobotu sa uskutoční Desiatka, minimaratón), detské behy a preteky lezúňov.

Gabriel Bogdányi,
vedúci tlačových služieb ČSOB Bratislava Marathon 2014 a ďalších podujatí organizovaných spoločnosťou Be Cool
+421-918-800 460, +421-905-412 345
gabriel@sita.sk

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.