Po prívaloch vody čaká cez víkend Bratislavu záplava bežckých podujatí

Marianka, Kamzík, Karlová Ves, toto sú miesta v Bratislave a jej bezprostrednom okolí, ktoré sa už zajtra stanú centrom behu na západnom Slovensku. Ja som sa trošku pozrel do štartovej listiny Mariatálskeho štvanca, ktorý je podľa mňa top beh z tejto trojice a všimol som si, že sa tam črtajú celkom zaujímavé súboje.

Okrem bežcov zo Slovenska sa na štart postaví aj bežci s Ekvádoru, Poľska a Čiech.
Prekvapuje a veľmi príjemne vysoký počet prihlásených dievčat a žien. Momentálne t.j. 7.6.2013 o 00:00:00 hodine je ich už viac ako 100 (slovom sto).
 
Pri pohľade na kluby za ktoré bežci štartujú je vidno, že ľudová tvorivosť nemá hranice a vďaka nej sa dajú vytvoriť menšie, či väčšie  skupinky vzájomne súperiacich bežcov.
 
Jeden jediný Fešák z Bratislavy vyzve na súboj „domácich“ jedenásť fešákov z Trnavy. A teraz si z Vás iste každý povie „na čom ten chalan fičí, keď sa nás tu snaží oblbnúť, že Trnavčania sú v Marianke domáci“. Tak aby som to vysvetlil. Ono TT fešákov bude v Marianke tucet  a nie len jedenásť, pretože jedného majú aj v organizačnom štábe a práve kvôli tomuto človeku považujú tento beh aj za svoj a účasť na ňom je povinná a absencia sa prísne trestá. :o)))
 
Ale poďme na ďalšie zaujímavé súboje.
Rýchla strela zo Senca sa postaví proti Stupavským strelám a do tohto súboja by mohol prehovoriť aj Bratislavský blesk. Avšak podľa kuloárnych informácií  z dobre informovaných zdrojov, nechcu zostať pozadu ani „Slimáci na plný plyn“.
 
Veľký súboj sa chystá aj v zvieracej ríši. Veď len posúďte sami. Na štart sa postaví: Dráčik, Three Rabbits, fox on the run, kobyla klokan. A to nie je zďaleka všetko, keďže tu medzi priezviskami vidím ešte Zajaca, Káčera, Orlíka, Konovskú, Sokola, …
 
Rozprávková ríša je okrem už spomenutého Dráčika zastúpená aj Kráľovičom a Komornou.
 
No a nakoniec ešte pridám, hlavne kvôli nežnejšiemu pohlaviu aj niečo z oblasti módy. Zelené trenky, Deravé ponožky a dokonca aj Bosá noha.
 
Tak toto všetko by sa malo už zajtra objaviť v Marianke.
 
No a celkom na záver, pre váhajúcich. 
 
Registrácia na Mariatálsky štvanec končí dnes 7.6.2013 o 16-tej hodine!!!
 
Dovidenia zajtra na štartovej čiare.
 
Ľuboš Ferenc
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.