Po minuločnom závale snehom prišla záplava bežcov

Už tradične sa v trnavskom regióne zahajuje nová bežecká sezóna v poslednú februárovú sobotu v Suchej nad Parnou na Suchovskej pätnástke. Po tom ako sa minulý rok museli organizátori popasovať s nadmernou nádielkou snehu ich tento rok čakala iná veľká výzva v podobe rekordného nárastu účastníkov . Po minulé roky sa účasť pohybovala okolo hranici stovky bežcov, tak tento rok chýbalo len 5 duší, aby bola pokorená hranica 200 bežcov.

A to samozrejme hovoríme len o „dospelákoch“.  Daľšou potešiteľnou vecou bolo zistenie, že viac ako pätinu štartového poľa tvorilo nežnejšie pohlavie.

V mužskej kategórií  sa od začiatku sústredil boj o víťazstvo na dvojicu Imro Magyar a Matej Fedák. Keďže sa „silovejšiemu“ Imrovi nepodarilo v stúpaniach striasť Mateja, tak sa rozhodovalo až v samotnom závere a v ňom bol rýchlejší Matej Fedák. Na treťom mieste dobehol Pavol Bukovác.

V ženskej kategórií  dominovala moraváčka Adriana Slaníková, pred trnavčankanmi Romanou Komarňanskou a Denisou Kušnierovou.

Suchovská pätnástka bola zároveň aj prvým kolom Trnavskej župnej bežeckej ligy a druhým kolom Trnavskej regionálnej bežeckej ligy. V súvislosti s Trnavskou župnou bežeckou ligou treba spomenúť  fakt, že práve Suchovská pätnástka je miestom na ktorom sa koná slávnostné vyhlásenie výsledkov Trnavskej župnej bežeckej ligy za predchádzajúci rok.

 

Text: Ľuboš Ferenc
Foto: Ľuboš Ferenc 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.