Otvorenie bežeckej sezóny a novinka MUD RUN!

Bratislava, 3.3.2014 – V nedeľu, 30.3.2014 zahájime bežeckú sezónu Beh si ty, ktorá spája vybrané bežecké podujatia v Bratislave. Začíname už tretím ročníkom symbolického Otvorenia bežeckej sezóny cestným behom na populárnej bežeckej trati z Partizánskej lúky. Tohtoročnou novinkou je Šport.sk Mud Run – beh po blate cez prekážky.

Agentúra Quinta Essentia v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava vás pozýva na príjemné športové bežecké dopoludnie. Na cestnom behu ide o meraný tréning, na ktorom si po zime môžete otestovať svoju kondíciu pred blížiacimi sa bežeckými podujatiami. Trať cestného behu vedie po certifikovanej Polmaratónovej trati Slovenskej sporiteľne, ktorá je atraktívnym miestom každodenných tréningov širokej bežeckej komunity. Šport.sk Mud Run je cross country beh cez umelo vytvorené prekážky, ktorý bude hlavne o zábave, prekonaní seba samého a nezabudnuteľnom zážitku. Podujatia sa môžu zúčastniť aj deti do 10 rokov, lesným behom na 500 metrov.

Prezentácia bežcov na všetky kategórie bude prebiehať pri amfiteátri na Partizánskej lúke, začne o 8:00 hod a skončí o 9:30 hod. Na športový výkon vás pripraví spoločná rozcvička po vedením trénera Martina Vrábela. Ešte pred štartom máme pripravenú tombolu o ceny od firmy AZ-pneu. Deti vyštartujú o 9:50 hod. Štartovný výstrel na cestný beh zaznie o 10:00 hod. Bežci si môžu vybrať dĺžku trate podľa svojej kondície, 6 alebo 10 kilometrov. Šport.sk Mud Run na 5 km odštartuje o 10:10 hod.  Dobeh do cieľa bude pre všetky kategórie dospelých spoločný, následne po ňom vyhlásime víťazov.

Organizátori tento rok pripravili spolu 7 kategórií: ženy na 10 km, muži na 10 km, ženy na 6 km, muži na 6 km, muži Mud run, ženy Mud run a deti do 10 rokov.

Minulý rok si prišlo zabehať viac ako 200 bežcov. Víťazom v kategórii muži sa stal minulý rok Ján Domeny, ktorý 10-kilometrovú trať zvládol za čas 34,58 min. V kategórii ženy si vybojovala prvenstvo Diana Tešovičová s časom 42,45 min. Príďte sa pokúsiť prekonať tieto časy alebo porovnať svoju kondíciu s minulým rokom! Čas bežcov bude meraný elektronicky a zverejňovaný krátko po dobehnutí každého do cieľa.

On-line registrácia už prebieha na stránke www.mojevent.sk. Každý bežec dostane malý darček. Partnerom pitného režimu je Saguaro. Ocenení budú prví traja bežci s najlepším časom v každej kategórii medailou a vecnými cenami. Víťazi oboch kategórií Šport.sk Mud Run získajú GoPro HERO3 White Edition! Štartovné je symbolické vo výške 3 € pre dospelých a 5 € Mud run, deti majú štartovné zdarma. Viac informácií nájdete na www.behsity.sk, však Beh si ty!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.