Oravský polmaratón 2014 – 2. ročník

Pozývame všetkých hobby bežcov ale aj vytrénovaných chrtov a ostatných priaznivcov behu na 2. ročník Oravského polmaratónu, ktorý sa uskutoční 17.5.2014.

1. ročník Oravského polmaratónu, privítal 72 bežcov všetkých vekových kategórií a výkonnosti. Radi by sme založili tradíciu vytrvalostných pretekov na Orave, preto sa budeme snažiť, aby Vaše dojmy a zážitky a príjemné pocity z preteku ostali vo Vás po celý rok.

Behom popri rieke Orave, nazretím do troch chotárov s krásnym prostredím a čistým vzduchom Vás radi privítame v spoločnosti nadšencov vytrvalostných behov. Počas behu vás bude sprevádzať šušťanie obilia, rieka Orava, vyskúšate si rôzne povrchy ciest a chodníkov, uvidíte krásnu prírodu z tesnej blízkosti a nádherné pohľady na okolité oravské vrchy.

Našim športovým cieľom je poskytnúť možnosť zúčastniť sa pretekov bežcom, ktorí sa aktívne venujú rekreačnému športu, ale netrúfajú si na maratónsku trať z rôznych dôvodov a chcú si siahnuť na dno svojich síl. V kopcovitom teréne Oravy sa nám podarilo vytýčiť trasu s vlnitým profilom polmaratónu s celkovým prevýšením 198 m a 10 km trasu s celkovým prevýšením 100 m.

Čo získate:

  • zážitky z  novej trasy,
  • nové priateľstvá,
  • kyselinu mliečnu.

Čo stratíte:

  • nejaké to kilo,
  • litre potu,
  • trošku z dezénu na podrážkach.

 

Tešia sa na Vás organizátori preteku.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.