Ohliadnutie sa za Sečovskou 10-kou

V nedeľu 23.9.2012 sa v Sečovciach pod záštitou primátora MVDr. Jozefa Gamráta uskutočnil 5. ročník cestného behu Sečovská 10. Podujatie organizačne zastrešilo mesto Sečovce v spolupráci s OZ Sečovčan.

     Organizátori pripravili 10 súťažných kategórií od juniorských až po seniorov.  Pre pretekárov bola pripravená trasa s dĺžkou cca 10 000 m, ktorá viedla ulicami mesta Sečovce a blízkym okolím. Trať mala asfaltový povrch s miernym prevýšením. Preteky sprevádzalo príjemné jesenné počasie so slabým vetrom, na štart sa postavilo 130 pretekárov.

Potešujúce je, že si do Sečoviec našli cestu aj bežci z Ukrajiny, z Poľska aj z Maďarska aj mnohé mená známe z bežeckých podujatí napr. Imrich Pástor,  Michal Ivančo, Tibor Sahajda, Eduard Hapak.  Podujatie sa od jeho vzniku snaží byť motivačným momentom pre rozhýbanie hlavne obyvateľov mesta a okolia a k tomu prispieva aj účasť takýchto kvalitných bežcov.

     Na najrýchlejších bežcov v každej kategórií čakala v cieli finančná odmena, pohár a medaila. Všetci účastníci preteku dostali účastnícku medailu a tričko. Pre domácich bežcov bola vyhlásená súťaž o najrýchlejšieho Sečovčana a Sečovčanku, v ktorej zvíťazili Maroš Hrinda a Lucia Raniaková. Teraz trochu štatistiky: počet pretekárov v mužských kategóriách: 105, v ženských kategóriách: 25. Najmladší účastníci: Matej Kuriško a Bibiana Bernatova, ročník 1999, najstarší účastník: Andrej Ivančo, ročník 1941.

    Súčasťou podujatia bola aj súťaž pre deti. Pretekalo sa v niekoľkých vekových kategóriách. Deti boli odmenené vecnými cenami, diplomami a medailami.

     Poďakovanie patrí všetkým organizátorom a dobrovoľníkom, ktorí v rámci svojich možností a schopností pripravili akciu, v ktorej sa oplatí pokračovať.

     Podujatie sa, žiaľ, nezaobišlo bez drobného nedostatku. Vinou nesprávneho umiestnenia otáčky došlo v tomto ročníku k mimoriadnemu skráteniu trate na 9 400 m. Organizátori sa týmto ospravedlňujú všetkým pretekárom a urobía všetko pre to, aby sa to už nezopakovalo.

 

Text: Alexander Pančura
Foto: Stanislav Baloga

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.