Novinky Tatry Running Tour 2013

V dňoch 21. – 23. júna 2013 sa už po tretí krát uskutočnia na Štrbskom Plese bežecké etapové

preteky Tatry Running Tour. Nový ročník tohoto netradičného podujatia prináša pre svojich

priaznivcov 10 zaujímavých noviniek.

1. Účastníci budú súťažiť až o 9 prestížnych atletických dresov, navrhnutých a vyrobených špeciálne pre toto podujatie spoločnosťou ATEXSPORT. Žltý dres obdrží celkový víťaz v kategórii mužov, ružový dres si oblečie najlepšia žena, zelený dres dostane víťaz bodovacej súťaže v horských prémiách a 6 bielych víťazných dresov si domov odnesú najlepší v jednotlivých kategóriách.

2. Tatry Running Tour 2013 prináša spolu s Atexom ako novinku limitovanú edíciu špeciálneho dresu pre horské behy z vysokokvalitného funkčného materiálu v tyrkysovo-čierno-bielej farebnej kombinácii, v podobnom dizajne ako sú dresy pre víťazov. Na lepšiu možnosť odvetrania v horských stúpaniach slúži zips na prednej strane trička a v exponovaných častiach tela je použitý špeciálny materiál na odvádzanie potu. Chrbát dresu zdobí slovenský znak v trikolóre.
 
3. Novinkou sú personalizované štartovné čísla s menom a vlajkou štátu pre účastníkov s kompletnou registráciou do 31.5. Rozširujeme aj počet líderských čísiel, pred štartom 2. a 3. etapy budú dekorovaní na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov priebežní lídri nielen celkovo, ale aj po jednotlivých kategóriách.
 
4. Novinkou bude vyhodnotenie juniorských kategórií pre chlapcov a dievčatá do 18 rokov v prvej etape Tatry Running Tour – Night Run.
 
5. Pre milovníkov extrémov je pripravený Sky&Clouds Run v dĺžke 21km s celkovým stúpaním prevyšujúcim 900 metrov a s obtiažnymi klesaniami v náročnom vysokohorskom teréne.
 
6. Tento rok sa počas Tatry Running Tour uskutočnia v spolupráci so Slovenskou asociáciou Nordic Walking prvé Otvorené Majstrovstvá Slovenska, ktorých sa môžu zúčastniť aj menej zdatní športovci – zapožičanie paličiek je možné priamo v dejisku podujatia. Súťažiť sa bude na 12km dlhej trati, ktorá je totožná s druhou etapou Tatry Running Tour.
 
7. Štart, cieľ a zázemie pretekov sa presúva k hotelu Crocus, kde bude pre účastníkov pripravený okrem tradičného občerstvenia aj priestor na posedenie pri dobrej kávičke, ktorú pre účastníkov pretekov dodá počas celého podujatia spoločnosť ASO Vending. V hoteli Crocus zároveň pripravujeme online prenosy zo živých kamier na Štrbskom Plese, ktoré snímajú miesta trás z jednotlivých etáp pretekov.
 
8. V sobotu sa uskutočnia detské behy a súťaže, pre našich malých nádejných športovcov sú pripravené medaily, tričká, zmrzlina a drobné darčeky.
 
9. Novinkou v programe Tatry Running Tour bude power a stretch joga pre bežcov so skúsenou certifikovanou inštrukturkou Luciou Vitálošovou.
 
10. Súčasťou programu bude možnosť dať si odmerať svoj metabolický vek za pomoci špičkového technologického zariadenia zapožičaného spoločnosťou GARMIN. Pre účastníčky a návštevníčky podujatia bude v rámci sprievodného programu kozmetické poradenstvo Mary Kay, vrátane možnosti vyskúšať si skrášľovacie procedúry a zoznámiť sa s najnovšími trendami v oblasti líčenia.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.