Nová Dedina pozýva!

Bežecká sezóna pomaly vrcholí, bežecká pospolitosť si má možnosť zmerať svoje sily, svoju trénovanosť, rýchlosť, prípadne vytrvalosť ešte na pár bežeckých pretekoch, ktoré sa na sklonku roka 2014 konajú.

Jedným z množstva behov, ktorý si postupne získal na svojej popularite, je 17 kilometrový beh s názvom Žuhračská 17-ka, organizovaný obcou Nová Dedina, okres Levice, v spolupráci s amatérskym klubom bežcov Spider Team Levice. Ako už zo samotného názvu vyplýva, beh dostal toto meno nielen kvôli 17-kilometrovej vzdialenosti, ale najmä preto, lebo jeho konanie bolo vždy smerované na Deň študentov – 17. november. Snahou organizátorského tímu bolo a je nabádať ľudí okresu Levice k  pohybu, prekonaniu vlastného pohodlia a lenivosti, k pestovaniu zdravého životného štýlu, spoznávaniu nových tvári, a neposledne i  otestovať sa, čo dokážeme, čoho sme schopní.

Tento rok sa koná výnimka, presun športového sviatku v Novej Dedine na 13. decembra – na „Luciu“ z organizačných dôvodov ako aj ďalších záležitostí zo strany spoluusporiadateľa. Veríme avšak, že neskorší dátum neuškodí na kráse behu, ktorého trasa vedie z horného konca obce Nová Dedina asfaltovou cestou takmer s nulovou premávkou vozidiel ku horskej chate Žuhračka, ležiacej už na teritóriu chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy, odtiaľ ca 2 kilometre ku obrátke a naspäť smer cieľ. Prevýšenie činí približne 280 metrov.

Paralelne s hlavným behom budú prebiehať preteky detských kategórií a beh na 4 kilometre. Začiatok akcie je o 11.00 hodine.

Účasť v doterajších ročníkoch postupne narastala, predošlý rok dosiahlo štartovné pole bežcov číslo 113, čo svedčí, že „Žuhračka“ si podmanila bežcov, jej popularita stúpa, organizácia získava na úrovni, čo potvrdili aj výroky víťazov  /Robert Valíček, Imrich Magyar, Vincent Bašista, Peter Fašung, Karol Hudeček, Lucia Kamenská/.

Ostáva len dúfať, že aj tento ročník bude úspešným, počasie sa, žiaľ, objednať nedá, ale verme, že bude priaznivé tak ako po predošlé roky. Taktiež som názoru, že jelení guláš po zdarnom výkone bude isto-iste chutiť a hlavní podporovatelia bežeckého sviatku v Novej Dedine: Intersport Levice, Turček Levice, PerecFit Levice ako i ostatní budú s dosiahnutými výkonmi a organizáciou plne spokojní.

Uvedený pretek sa zároveň koná v zmysle projektu  Intersport „My sme tu doma“, ktorého záštitu má predajňa INTERSPORT so sídlom v Leviciach.

Prijmite teda srdečné pozvanie, priatelia!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.