Najvyšší vrchol Bratislavy opäť zdolaný

20.máj 2013, Bratislava – V Bratislave sa včera uskutočnil už druhý ročník netradičného behu na najvyššiu budovu v hlavnom meste a na Slovensku vôbec, TOWER 115. Viac ako 80 pracovníkov z najvyššieho administratívneho komplexu v hlavnom meste, ale aj záujemcov z celého Slovenska, skúsilo a úspešne prekonalo minuloročný rekord v zdolaní 524 schodov 26-poschodovej dominanty Bratislavy, ktorý bol 2 minúty a 32 sekúnd. Zároveň dobrovoľným štartovným prispeli na hipoterapiu telesne a duševne postihnutých detí.

Minulý rok sa Beh TOWER 115 predstavil ako začínajúca tradícia netradičného behu – behu po schodoch. O prvenstvo vtedy bojovalo viac ako 100 osôb, prevažne pracovníkov najvyššej budovy Bratislavy. Niektorí bežali, iní si 26 poschodí symbolicky „vyšliapalo“ ako dôkaz, že dbajú na zdravý životný štýl. Práve ten sa stal podnetom na vytvorenie podujatia, ktoré vyvolalo vlnu nadšenia. „Sme radi, že ľudia sa v prvom ročníku tak aktívne zapojili. Verili sme, že ich rovnako nadšených uvítame aj tento rok a stalo sa,“ hovorí organizátor podujatia Miloš Kmety, riaditeľ Európskej cestovnej poisťovne (ECP). Prvý bežec odštartoval o 17:00 z prízemia TOWER 115 a v 30-sekundových intervaloch ho nasledovali aj ostatní. Minuloročný rekord 2 minúty a 32 sekúnd prekonal o sekundu Martin Markech. Druhé miesto obsadil Peter Sopúch s tiež vynikajúcim časom 2,45 minút a trojicu v mužskej kategórii uzatvoril Tomáš Demo, ktorého čas sa od druhého miesta líšil len o stotiny sekundy. Na prvé miesto v kategórii žien sa postavila Michaela Rusnaková so skvelým časom 3,49 sekúnd, druhé miesto obsadila Silvia Petrjanosová vďaka času 3,51 minút. Trojicu uzatvára Zuzana Žuffová s časom 3,58 minút.

 Tento rok prineslo podujatie aj novinku, a to prepojenie Behu po schodoch TOWER 115  s charitatívnym účelom. „Bežci tento rok platili dobrovoľné štartovné, a výťažok – ktorý bol viac ako 250 Eur bude použitý na podporu Hipoterapeutického centra HIPONY. Nemali sme záujem beh spoplatniť, išlo len o možnosť spojenia príjemného s užitočným. Rotary Club Bratislava Danube nás požiadal o pomoc pre toto centrum a my sme nevideli dôvod, prečo nesúhlasiť,“ dodáva Miloš Kmety. Beh po schodoch TOWER 115 sa tak aspoň na chvíľu stal symbolickým – tak ako sa bežci približovali svojej ďalšej športovej méte každým zabehnutým schodom, tak aj telesne a duševne postihnuté deti vďaka hipoterapii postupne zdolávajú svoje vlastné méty.

 Beh po schodoch TOWER 115 vznikol ako slovenský ekvivalent najznámejšieho behu po schodoch na newyorskú Empire State Building. Ten sa koná už viac ako 35 rokov a preto aj bratislavskí organizátori – Európska cestovná poisťovňa a jej partnerská spoločnosť Europ Assistance – veria, že vytvorili na Slovensku novú bežeckú tradíciu a druhý ročník nie je ani zďaleka posledným. „Dúfame, že sa z nášho behu vytvorí zvyk, pri ktorom aspoň na jedno popoludnie pracujúci ľudia radi vymenia oblek za športové oblečenie a budú chcieť prekonávať svoje osobné rekordy,“ uzatvára túto tému Miloš Kmety. Vďaka úspešnosti, ktorú priniesol aj druhý ročník Behu TOWER 115 sa tak podľa všetkého môžeme tešiť na jeho pokračovanie.

Európska cestovná poisťovňa (ECP)

 Mgr. Martina Pašteková, Omnimedia Public Relations, s.r.o.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.