Najväčší charitatívny beh odštartoval 5. mája

Pozvite svojich priateľov a podporte spoločne behom dobrú vec! Najväčšie slovenské charitatívne podujatie Tesco Beh pre život sa tento rok koná už v šiestich mestách. Medzi päticu organizátorských miest totiž po novom pribudne aj Banská Bystrica. Mesto pod Urpínom sa tak pridá k Bratislave, Nitre, Žiline, Prešovu a Trenčínu.

Piaty ročník Tesco Behu pre život začal magickým dátumom 5.5. 2012 o 11,00 hod. v Bratislave na Partizánskej lúke. 

Organizátori veria, že vlaňajší rekord v počte účastníkov 12 315 tento rok prekonajú. „Veríme, že sa na štart v šiestich mestách Slovenska postaví najmenej 14 000 ľudí! Sme radi, že môžeme urobiť dobrú vec a pomôcť onkologickým pacientom na Slovensku. Je fantastické, že záujem ľudí o takéto podujatie, ktoré spája šport a podporu dobrej veci, stále rastie,“ uviedol Michal Dyttert z Nadácie Tesco, ktorá Tesco Beh pre život organizuje. Nadácia už v tomto roku zorganizovala premiérovo zimnú obdobu behu – Korčuľovanie pre život. Popularitu Tesco Behu pre život najnovšie dokazuje aj facebooková stránka podujatia, ktorá má už viac ako dvanásťtisíc fanúšikov.
 
Za čo beháme
 
Cieľ tohtoročného Tesco Behu pre život je vyzbierať 85 000 eur na nákup laboratórneho prístroja Incucyte, ktorý sa stane prvým svojho druhu na Slovensku. ,,Vďaka podpore verejnosti a Nadácie Tesco tak môžeme obohacovať slovenskú vedu a šetriť zdroje v našom zdravotníctve. Incucyte je unikátny prístroj, ktorý umožní sledovať online vplyv rôznych typov buniek na vývoj nádorových buniek v laboratórnom prostredí. Nový prístroj bude schopný kamerou zaznamenávať zmeny medzi bunkami aj niekoľko dní bez prerušenia,“ uviedla Margita Klobušická, prezidentka Nadácie Výskum rakoviny. Výhodou prístroja je možnosť sledovať správanie sa buniek v sto rôznych podmienkach, čo skracuje čas získania výsledku a tiež šetrí prostriedky. Získané detailné informácie budú slúžiť pre  vývoj nových postupov v liečbe onkologických ochorení.
 
Čo môžete čakať tento rok
 
Piaty ročník Tesco Behu pre život okrem nového mesta podporia aj noví patróni. „Tešíme sa, že v roku Letných olympijských hier podporí Tesco Beh pre život aj úspešná slovenská maratónkyňa Katarína Berešová, ktorá bude Slovensko reprezentovať aj na olympiáde v Londýne. Patrónom nového mesta behu Banskej Bystrice bude úspešný slovenský hokejový reprezentant Vladimír Országh, ktorého sme vybrali aj na základe tipov fanúšikov na facebookovej stránke Behu pre život. Patrónom Prešova bude prvý raz veľmi žiadaná hudobná skupina Heľenine oči, ktorá každoročne vylepšuje náladu bežcom v deň behu koncertom,“ dodal Michal Dyttert. Skalným patrónom Tesco Behu pre život pre celé Slovensko je herec Jozef Vajda. Operný spevák Martin Babjak a fitneska Lucia Medeková podporia opäť Bratislavu. Nitranom budú pri behu fandiť herci Ján GreššoEva Pavlíková, Trenčín povzbudí aj tentoraz hokejista Ľubo Sekeráš a Žilinu futbalový tréner Vladimír Labant
 
 
Výška štartového poplatku
 • deti do 6 rokov zdarma
 • deti od 6 do 18 rokov, dospelí od 62 rokov (vrátane) 3 €
 • dospelí od 18 do 61 rokov 6 €
 • rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti) 12 €
 • skupinové štartovné (skupina nad 30 osôb – platí pre materské, základné, stredné školy a gymnáziá) 2 €/osoba
Termíny Tesco Behu pre život v roku 2012:
 • Bratislava – Partizánska lúka: 5.5.2012 o 11,00 hod.
 • Prešov – Hlavná ulica: 12.5.2012 o 15,00 hod.
 • Žilina – Námestie A. Hlinku: 19.5.2012 o 15,00 hod.
 • Nitra – Svätoplukovo námestie: 26.5.2012 o 11,00 hod.
 • Trenčín – Mierové námestie: 9.6.2012 o 15,00 hod.
 • Banská Bystrica – Námestie SNP: 16.6.2012 o 11,00 hod.
 
Všetky informácie o behu a aktualizovaný stav zbierky nájdete kedykoľvek na internetovej stránke www.behprezivot.sk a na Facebooku Tesco Beh pre život.
 
Autor: PR článok

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.