Na Zobory a v Karpatoch nové rekordy, olympionici a pretekajúce psy.

Dva víkendy po sebe pripravili ľudia z ŠK pre Radosť opäť preteky pre milovníkov lesného behu.

Prvé sa uskutočnili 19.10. v Nitre – V. ročník Behu Zoborskou lesostepou na 12,5 km trati. Okrem účastníckeho rekordu padli aj oba traťové, víťaz Robert Valíček (Obal servis Košice, dvojnásobný olympionik v chôdzi) ho posunul na hranicu 53:30 a víťazka kat. žien Soňa Krnáčova (BK Pyxida) na 1:05:59. Zaujímavosťou bola účasť ďalšieho olympionika, rodáka z Nitry, aktuálne najúspešnejšieho slovenského atléta, chodca Mateja Tótha. Ten si prišiel zapretekať pre Radosť aj s bratom a s trénerom Matejom Spišiakom.

Druhé preteky sa konali v Malých Karpatoch v Bratislavskej mestskej časti Rača. 15 km beh s názvom Dračí kros sa síce konal iba po druhý krát, no dokázal na štart pritiahnuť 224 bežcov z celého Slovenska a z Čiech. Novinkou bola oficiálna kategória „beh so psom“, ktorá vyštartovala mimo hlavného behu a za špecifických pravidiel určených pre behy so psom. Aj tu sa organizátori a účastníci tešili z rekordnej účasti a nového traťového rekordu ktorý sa podarilo Pavlovi Bukovacovi z tímu beháme.sk prekonať o 1 sekundu a dostať ho na hodnotu 1:03:17.

Podujatie podporili: Nitriansky samosprávny kraj, Mesto Nitra, MČ Rača a Nové Mesto, Mestské lesy Bratislava a mediálny partneri: Nitriansky Spravodaj, portál beh.sk a Račiansky výber. Za to im organizátori v mene všetkých účastníkov veľmi ďakujú.

Viac info o podujatiach na: www.sk-pre-radost.sk

Autor správy: Dušan Harangozó, predseda ŠK pre Radosť
Foto: Dušan Lorinčík (Dračí kros 2014)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.