Na vrchol Minčola – beh do vrchu

Jednou z víkendových akcií v regióne Hornej Torysy bol aj jedenásty ročník v behu do vrchu BEH NA VRCHOL MINČOLA (3.jún 2012). Sedemdesiat účastníkov , nielen zo Slovenska, ale aj Poľska a Maďarska, sa vydalo v hlavnej kategórii na 4100 m dlhú trať s výškovým prevýšením 522 m,

ktorá viedla od poľovníckej chaty v Lúčke – Potokoch na najvyšší vrch pohoria Čergov a výraznú dominantu okresu Sabinov – Minčol 1157 m n. m. 

Akcia bola určená aj pre žiakov základných škôl kde na 200, 400 a 800 m vybehlo 22 účastníkov.
 
Počasie akcii prialo, čo sa odrazilo na množstve návštevníkov. Organizačný štáb klubu slovenských turistov pripravil občerstvenie nielen pre pretekárov, ale aj pre rodinky s deťmi, cyklistov, peších turistov, proste milovníkov tejto krásnej časti Slovenska.
 
Víťazmi sa stali nielen Adrián Vavrek z Dulovej vsi, Patrik Falat z Lipian, Peter Nehila z Gymnázia Lipany, Katka Pacindová z KST Mladosť Odeva Lipany…, ale všetci účastníci popoludnia.
 
Množstvo sponzorov a Komunitná nadácia Modrá Torysa prispeli k ohodnoteniu pretekárov cenami, diplomami, pohármi a finančnými bonusmi.
 
Organizačný výbor pripravil pre účastníkov aj tombolu, o ktorú bol veľký záujem.
 
Tešíme sa na stretnutie v zdraví o rok…
 
Autor: PaedDr. Jozef Sobota, Ing. Ján Feltovič, Martin Jura – organizátori akcie

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.