Na Vianočnom behu v Žiline si môžete aj zaplávať

Mesto Žilina v spolupráci s Cyklistickým spolkom Žilina a Klubom otužilcov Tučniaky už po 13 krát pripravuje bežecké podujatie Vianočný beh a to v sobotu 20. decembra 2014.

Akciu sme s CyS Žilina rozbehli pred 13 rokmi len kvôli tomu, aby sme si mohli v zimnom období ako cyklisti zatrénovať. Ja som mal ambíciu zabehnúť  svoj prvý maratón (nakoniec po záverečnej kríze sa mi to za 3.35h aj podarilo 🙂 , preto od začiatku boli na Vianočnom behu rôzne dĺžky trate – spomína na začiatky riaditeľ súťaže Peter Zánický. Na štarte nás v prvých ročníkoch pri Parku Bôrik bolo 30-40 bežcov. V začiatočných ročníkoch tu štartovali aj naši profesionálni cyklisti Peter a Juraj Saganovci, ktorí mali v tom čase 13 respektíve 14 rokov (v archíve som našiel ich časy – Peter 53min 59 s – 11km a Juraj polmaratón za 1hodinu 30 minút a 57 sekúnd) Podmienky však vtedy boli ťažké a brodili sme sa snehom smiley

Neskôr sme krúženie po kilometrovom okruhu v parku vymenili za atraktívne Vodné dielo Žilina a vtedy to prišlo! Počty začali neúmerne rásť a už minulý rok sme museli registráciu pár dní pred akciou uzavrieť. A podľa všetkého tomu bude aj tento rok tak (za 5 dní zaregistrovaných 400 bežcov, maximálna kapacita 650 bežcov). Neviem, či to pripísať len atraktívnemu prostrediu, možnosti vybrať si so 4 trás (maratón, polmaratón, 8km, 1km) alebo rolu zohráva, že štartovné je 0 € a k tomu kapustnica a program, ktoré zabezpečuje Mesto Žilina – zamýšľa sa Peter Zánický .

Teší nás to, že ľudia dajú pred Vianocami prednosť aktívnemu pohybu pred „horúčkovitým nakupovaním a upratovaním“. Aj tento rok na poludnie bude bežecké podujatie „okorenené“ aj o súťaž otužilcov (každoročne máme prihlásených aj zopár bežcov, ktorí po dobehnutí si idú zaplávať s otužilcami). Chceme ľudí udržať na Vodnom diele Žilina čo najdlhšie, preto v River clube sa bude variť aj vianočný punč a chystáme aj atraktívnu tombolu, veď kto by nechcel mať doma originál tímovú mikinu, tričko, či ruksak od bratov Saganovcov  smiley

Viac informácií a prihlasovací formulár nájdete na www.sport.zilina.sk Na štarte už nie je možné prihlásiť sa (registrácia bude pravdepodobne uzavretá skôr – po naplnení stavu 650 bežcov).

Nech vám to všetkým behá

Peter Zánický

Pre naladenie sa pridávam linku na fotogalériu z roku 2013.

Video:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.