Na Inovec vybehol rekordný počet bežcov

V sobotu 6. októbra 2012 sa na Inovci, najvyššom vrchole v okolí Trenčína, uskutočnil už 9. ročník pretekov v behu do vrchu „Inovecký výbeh“. Organizátori z Klubu Polar Alpin Trenčín tento rok privítali rekordných 50 pretekárov. Na pomerne krátkej (1,4 km), ale zato strmej trati vedúcej od Inoveckej chaty zjazdovkou na vrchol Inovca museli zdolať prevýšenie 257 metrov.

Najrýchlejšie sa to podarilo Branislavovi Kacinovi z Trenčína za 9 minút a 57 sekúnd, ktorý si tak zaknihoval už šieste víťazstvo v histórii tohto podujatia. Na druhom mieste v mužskej kategórii sa umiestnil Miroslav Michálek z Púchova (10:50) pred Miroslavom Ďurovcom z Dubnice nad Váhom (11:15).

Kategóriu veteránov (nad 50 rokov) vyhral Trenčan Ervín Páleník, ktorý dosiahol druhý najrýchlejší čas v celkovom poradí (10:22)! Na stupňoch víťazov mu sekundovali Miroslav Kováč (11:32) a Stanislav Ďuriga (12:46), obaja z Trenčína.

Medzi ženami bola najrýchlejšia Katarína Drahovská z Piešťan, ktorá časom 12:11 utvorila nový ženský traťový rekord. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili Trenčanky Veronika Bakalárová (14:07) a Brabora Doskočilová (14:25).

Najstarším účastníkom sa stal sedemdesiatnik Dušan Kašička z Trenčína, najmladšou bola len päťročná Eliška Drahovská z Piešťan. Najvzdialenejší účastník Peter Martikán pricestoval z Turčianskych Teplíc. Uznanie však patrí všetkým päťdesiatim bežcom a bežkyniam. Okrem dobrého pocitu zo športového výkonu si každý odniesol aj pamätný diplom a niektorú z cien, ktoré venovali spoločnosti Autocont, Sidex, Skrat, Camfild a piváreň Pegas. Vďaka patrí aj Ivanovi Bulíkovi z Inoveckej chaty za pripravený čaj.

K spokojnosti účastníkov aj organizátorov prispelo nádherné slnečné počasie. Dúfajme, že rovnako priaznivé počasie bude aj na jubilejnom desiatom ročníku, ktorý sa uskutoční 5. októbra 2013.

 

Text: Rastislav Cabala
Foto: Martin Božík

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.