#mygirls si užijú ČSOB Bratislava Marathon po svojom!

Už najbližší víkend sa uskutoční 9. ročník ČSOB Bratislava Marathon. Organizátori pred pár dňami ohlásili rekordnú účasť bežcov, čo je ďalším dôkazom toho, že popularita behu a športu vôbec stále rastie. “Tak, ako nám narastajú celkové počty účastníkov bežeckých podujatí, tak sa zvyšuje aj percentuálne zastúpenie žien. Stále ešte zaostávame za svetom, ale z roka na rok je to lepšie a to je veľmi potešiteľné zistenie, pretože ženy vnášajú na bežecké podujatia neskutočné čaro.

V  rámci bežeckých disciplín na ČSOB Bratislava Marathon 2013 sme mali podiel žien tesne nad 30%. Je to skutočne tak, že muži chodia na podujatia akosi  automatickejšie ako ženy. No  verím, že aktivity, ktoré robíme, ich prilákajú a najmä, že pri behu ostanú,” začal Peter Pukalovič, výkonný riaditeľ podujatia na tému ženy a beh.

„Samozrejme, že to má svoje špecifiká. Ak by som to veľmi zjednodušil, tak na ženy sa treba viac dopredu pripraviť. Myslím to v duchu starostlivosti o ne aj mimo behu samotného. Ženy sa veľmi rady venujú aktivitám aj pred behom aj po ňom. Aj z týchto dôvodov sme sa s naším športovým partnerom adidas rozhodli pripraviť pre ženy počas ČSOB Bratislava Marathon 2014 samostatnú ženskú zónu. V priestore s názvom #mygirls zone budeme ženy doslova rozmaznávať,” dodáva Peter Pukalovič.

Milé bežkyne, v rámci #mygirls budete mať k dispozícii team vizážistov, ktorí poradia ako sa starať o svoju pleť či vlasy počas športových výkonov, adidas predstaví novú ženskú kolekciu na beh aj tréning. V RELAX zóne si budete môcť oddýchnuť a vychutnať si napríklad aj masáže. Na pamiatku si môžete spraviť fotku, ktorú vám na mieste hneď aj vytlačíme. Tiež tu nájdete transparenty, ktoré budete môcť rozdať svojim blízkym. Tí si na ne len dopíšu vaše meno a môžu sa vybrať povzbudzovať vás na trať. Pred behom a po behu môžete chillovať s OK! a DJ Pixy.

Prídite si oddýchnuť a vychutnať si deň so svojimi kamarátkami – staňte  sa aj vy #mygirls

Všetky aktuálne informácie nájdete na stránke #mygirls zone:

https://www.facebook.com/events/548313385287050/?source=29

 

Zdroj: BeCool

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.