Moldavská desiatka

Športový klub Bodva (ŠK BODVA) Moldava, Vás týmto pozýva na 3. ročník Moldavskej desiatky. Tento pretek sa uskutoční v sobotu 20. septembra 2014 o 11:00 hod. v areáli Aréna šport centrum a je súčasťou Moldavských športových dní, ktoré sa konajú už po štvrtý rok.

Aj samotný beh sa koná už po štvrtý krát, ale jeho nultý ročník sa bežal na inej trase a v inej dĺžke. Až od roku 2012 sa beží po trati na sv. Ladislava a odvtedy nesie aj svoj názov Moldavská desiatka. Dĺžka trate je 10 km s obrátkou na 5 km pri vyvieračke a kaplnke sv. Ladislava s celkovým prevýšením cca 300m. Prekrásna príroda a turistický chodník po zelenej značke nemohol ostať bez povšimnutia a tak sa zrodil tento pretek. Dúfam, že sa časom stane na okolí jedným s najväčších lákadiel pre všetkých rekreačných bežcov milujúcich beh v prírode. Dnes je tých súťaží neúrekom, nakoľko sa beh stal v poslednej dobe veľkým fenoménom, ale nie každý beh vedie prírodou. Na tomto preteku sú pre víťazov len vecné ceny (pohár, medaila) a tak je tu možnosť si zabehať v kruhu amatérskych a rekreačných bežcov a nie v súťaži profesionálov. Je to beh priateľstva a spoznávania sa s novými ľuďmi. Každý kto miluje beh v prekrásnej prírode, bez asfaltu a mimo cestnej premávky, je srdečne vítaný. Vítaní sú samozrejme aj profesionáli, ktorí sa vedia uspokojiť aj s vecnými cenami. Možno sa niekomu zdá štartovné vysoké v porovnaní s ostatnými súťažami, kde bežec dostane aj tričko, ale tento beh sa organizuje tak povediac svojpomocne a z vlastných zdrojov a tak ceny majú o to väčší význam. Možno keď nás osloví nejaký sponzor, ktorý ma u nás mimochodom dvere otvorené, bude pretek odmeňovaný lepšie, či už vecne alebo  finančne. Viac informácií ohľadom behu nájdete v propozíciach.

Behu zdar!

Róbert Boros

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.