Moldavská bežecká liga

Moldavská bežecká liga ( MBL) mala pokračovanie v mesiaci november aj napriek zrušenému preteku v obci Ruskov, kde sa malo uskutočniť jej 9. kolo. Ani toto zrušenie preteku neprekazilo pokračovanie MBL a tak sa v sobotu dňa 22. novembra 2014 o 13:00 hod. zišla skupina bežcov, aby pokračovala v súťaží. Športový klub Bodva (ŠK Bodva) pripravil a zorganizoval pre bežcov z Moldavy stredne náročnú trať o dĺžke 10,3 km.

Tento pretek nebol otvoreným pre účastníkov mimo Moldavy, bol organizovaný hlavne pre domácich pretekárov. Nakoniec sa zišlo11 bežcov z toho 10 bežcov z Moldavy a jeden bežec ( hosť) z Rožňavy, ktorý dobehol do cieľa ako prvý. Tento pretek nemal jedného víťaza, ale víťazom bol každý, kto danú trať odbehol. Bežci sa museli prispôsobiť terénu a trati, ktorá viedla po trávnatom povrchu, poľnej ceste a aj po asfalte. Behalo sa hore kopcom, po rovine a aj dole kopcom, čiže trať bola zaujímavá a bežci si ju nakoniec aj pochvaľovali a boli s náhradným pretekom spokojní. Trať viedla hlavne prírodou so štartom v Arénasportcentrum – pod kopcom smer Debraď a naspäť. Beh sa konal v kruhu priateľstva, čo bolo aj jeho poslaním, aby sa ľudia viac spoznali a spriatelili. Verím, že všetci, ktorí sa daného preteku zúčastnili,  či už ako bežci, usporiadatelia, nadšenci behu, alebo ako diváci, pochopili zmysel tejto bežeckej ligy.  Členovia ŠK Bodva a dobrovoľníci pripravili pre bežcov a každého, kto bol v tomto organizovaní nápomocný občerstvenie vo forme jedla a teplého nápoja. Varil sa kotlíkový guláš, kde bol hlavným kuchárom predseda klubu B. Jánoš. Hlavným rozhodcom preteku bola pani Mgr. Gabriela Janičová, ktorá bežcov odštartovala klasickým telocvikárskym hvizdom do píšťalky.        

   V tomto článku nie je priestor na menovité poďakovania, ale ľudia, ktorí nám pomáhajú to vedia a všetkým veľmi pekne ďakujeme. My však ešte nekončíme, šport organizujeme aj naďalej a nerobíme to pre zisk, ale hlavne preto, lebo ho máme radi a sami ho aj hráme.

V celkovom poradí sa bežci na domácom preteku umiestnili v nasledovnom poradí a s výslednými časmi (hod./min./sek.):     

kategória ženy:
1. miesto: Zuzana Janičová – 0:52:43
2. miesto: Viktória Fedáková – 0:57:00 
3. miesto: Lukrécia Bilohuščinová – 1:01:23
4. miesto: Mária Szakácsová – 1:07:35
 
kategória muži:
(1. miesto – Norbert Bukovič – 0:46:44 – hosť, nebodovaný v MBL)
1. miesto: Róbert Boros – 0:47:36
2. miesto: Štefan Kuzma – 0:51:32
3. miesto: Ladislav Szilágyi – 0:52:43
4. miesto: Tomáš Lörincz – 0:57:14
(5. miesto – Ladislav Mester – 1:01:18 – nebodovaný v MBL)
5. miesto: Dávid Somodi – 1:06:49
 
Celkové poradie a počet bodov v Moldavskej bežeckej lige po 9. kole:
 
kategória ženy:
1. miesto: Lukrécia Bilohuščinová – 78 bodov 
2. miesto: Mária Szakácsová – 69 bodov 
    miesto: Viktória Fedáková – 69 bodov 
4. miesto: Zuzana Janičová – 65 bodov 
5. miesto: Alexandra Demeterová – 18 bodov 
6. miesto: Miškey Lukács Žofia – 16 bodov 
 
kategória muži: 
  1. miesto: Róbert Boros – 101 bodov 
  2. miesto: Ladislav Szilágyi – 82 bodov 
  3. miesto: Tamáš Elek – 81 bodov  
  4. miesto: Štefan Kuzma – 45 bodov 
  5. miesto: Alexander Képeš – 44 bodov 
  6. miesto: Tibor Vojakovics  – 43 bodov 
  7. miesto: Tomáš Lörincz – 37 bodov
  8. miesto: Štefan Danko – 31 bodov 
  9. miesto: Attila Jakab – 30 bodov  
10. miesto: Anton Himič – 25 bodov  
11. miesto: Gabriel Jakab – 24 bodov 
12. miesto: Dávid Somodi – 21 bodov 
13. miesto: Alexander Kis-Csáji – 18 bodov
 

   V poradí 10. kolo MBL, ktoré je pre bežcov obzvlášť výnimočné, keďže je finálové sa uskutoční, kde inde než nie na domácej pôde . Ide o posledné kolo a celkové vyhodnotenie Moldavskej bežeckej ligy v roku 2014. Beh sa teda uskutoční v nedeľu 21.12.2014 o 13:00 hod. pred K5 Bowling Club. Vítaní sú všetci čo si majú chuť zašportovať a zabehať si ulicami Moldavy na trati o dĺžke cca 9 km. Viac informácii ohľadom behu a bežeckej súťaže nájdete na domovskej stránke klubu: www.skbodva.sk

 

Behu zdar!

Ing. Róbert Boros
predseda MBL

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.