Mladí atléti zo Svitu v Bratislave

Mladí atléti zo Svitu, žiaci ZŠ Mierová, trénujúci pod vedením učiteľa telesnej výchovy a trénera Mgr. Ladislava Potočného sa v polovici novembra 2012 zúčastnili v Bratislave školských atletických pretekov majúcich výstižný názov Zo školských lavíc do atletickej haly Elán. Na podujatí súťažilo spolu 572 mladých športovcov z 80 slovenských škôl.

            Medzi súťažiacimi bolo i 13 pretekárov zo Svitu. Boli vybraní spomedzi 17, ktorí sa atletike pravidelne venujú. Súviselo to s kapacitou autobusu, ktorý na toto podujatie viezol deti z východného Slovenska aj s ich vedúcimi. Okrem pretekárov spod Tatier bol autobus naplnení ešte mladými atlétmi z Humenného a Prešova.

            Žiaci zo Svitu sa na súťaž tešili už dva týždne vopred a radosť z účasti na tomto podujatí pretrváva ešte i po návrate z neho. Nevadilo im ani náročné nočné cestovanie pred súťažou zo Svitu do Bratislavy. Napriek tejto skutočnosti dokázali niektorí z nich podať obdivuhodné výkony a dosiahnuť v silnej a početnej konkurencii popredné umiestnenia. Samotná výsledková listina má stojedenásť husto popísaných strán, a preto jej spracovanie nejaký čas trvalo – dlhšie ako zvyčajne. 

 Po návrate zo súťaže sme sa porozprávali s trénerom Mgr. Ladislavom Potočným, ktorý ochotne odpovedal na naše otázky a poskytol nám i fotografiu priamo z dejiska podujatia.

Záujemcov odkázal na hlavnú  webovú stránku Slovenského atletického zväzu www.atletikasvk.sk, kde môžu nájsť i rozhovor, ktorý bol robený  s účastníkmi z východného Slovenska  priamo v Bratislave.

 Z mladých atlétov najspokojnejšia so svojím vystúpením bola ôsmačka Dominika Drobná, známa basketbalistka, ktorá sa atletike venuje ako ďalšiemu športu. S výrazným náskokom zvíťazila v behu na 600 m nielen v rámci svojho rozbehu, ale i v celkovom hodnotení všetkých rozbehov. V skoku do diaľky iba tesne zaostala za medailistkami.

Skvelé výkony v skoku do diaľky i do výšky podal ôsmak Patrik Gabona. Medailové umiestnenie v behu na 600 m dosiahol i mladý požiarnik Daniel Faix, ktorý sa atletike venuje tiež ako ďalšiemu športu – ten však so svojím výkonom celkom spokojný nebol a chcel by sa i naďalej zlepšovať. Výrazný šprintérsky talent ukázala Michaela Grigerová.

 Z výsledkov mladých atlétov, ktorí sa umiestnili na popredných pozíciách.

Disciplína  por.  meno a priezvisko  výkon
Beh na 400 m 5. Patrik Reľovský 1:03,8
Beh na 800m 3. Daniel Faix   2:41,94
Skok do diaľky 1. Patrik Gabona 506 cm
Skok do výšky 2. Patrik Gabona 143 cm
Štafeta chlapcov 1. Svit 1:25,18
Beh na 60 m 2. Michaela Grigerová 8,70
Beh na 400m 4. Michaela Grigerová  1:10,11
  5. Katarína Čižmárová  1:12,10
Beh na 600 m 1. Dominika Drobná  1:56,13
Skok do diaľky 4. Dominika Drobná  425 cm
Štafeta dievčat 2. Svit  1:34,54

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Účasť na tomto podutí bola pre všetkých súťažiacich pretekárov zo Svitu odmenou za podstupujúcu tréningovú drinu počas pravidelných tréningov a zároveň motiváciou do ďalšej činnosti.

 

Text:RNDr. Danica Božová, ZŠ Mierová 134, Svit
Foto: Mgr. Ladislav Potočný
Popis fotky: Mladí atléti ZŠ Mierová Svit, členovia AO Svit v hale Elán v Bratislave

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.