Mikulášsky beh Spišsko Novoveských bežcov

V prvú decembrovú sobotu si bežci okresu Spišská Nová Ves naplánovali a dohodli spoločný nesúťažný beh na Košiarnom briežku, ktorý sa nachádza v prekrásnej oblasti Slovenský raj.

Tí bežci, čo mohli prísť, prišli, no niektorým to pracovné a iné povinnosti nedovolili. Tí, čo prišli, veru neoľutovali. Spoločné stretnutie sa uskutočnilo pri chate Novák, odkiaľ bežci absolvovali v pohodovo – rekreačnom tempe spolu desať kilometrov smerom na Bikšovu lúku a späť.

Chata Novák
Chata Novák

Beh sa niesol v priateľskej atmosfére nikto s nikým nesúťažil, kto bude prvý. Bežci si radšej zaspomínali, aký bol pre nich bežecký rok 2015. Samozrejme, bežci si užívali malebnú prírodu Slovenského raja, keďže aj počasie bolo na toto ročné obdobie vynikajúce.

Po dobehnutí všetkých bežcov sa uskutočnilo príjemné posedenie až do večerných hodín na chate Novák, kde sa podávala mikulášska kapustnica, občerstvenie, a samozrejme nemohli chýbať napečené koláče. Každému padlo vhod doplniť stratené a vypotené kalórie, ktoré vybehali na bežeckej desaťkilometrovej trati.

V priebehu posedenia sa prejednávali rôzne návrhy a pripomienky k nasledujúcemu ročníku bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ves 2016 v skratke ,, BLOSNV 2016,, kde hlavné slovo mal p. Rudolf Mikolaj.

Na záver si bežci popriali pred nadchádzajúcimi vianočnými sviatkami bohatého Ježiška, hlavne veľa zdravíčka, osobných a pracovných úspechov do nového roka 2016.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.