Memoriál Michala Jurku a Michala Olejára

Preteky sa konajú na počesť partizánov, ktorí padli v boji s nemeckými fašistami pri obrane obce Hostie dňa 15.januára 1945. Pochdzali z východného Slovenska z Vyšného Slavkova a Pozdišoviec. Pred pretekmi sa koná kladenie vencov k hrobom padlých partizánov a k pamätníku SNP v obci.

Osláv sa zúčastňujú viacerí predstavitelia VÚC Nitra, zástupcovia velvyslanctva Ruskej federácie na Slovensku, poslanec Národnej rady SR pán Marian Kéry a ďaľší.
Memoriál sa koná od roku 1946 nepretržite až dodnes. V minulosti sa behalo na lyžiach a súčasťou bola tiež streľba z malikalibrovky a hod granátom na cieľ. Od roku 1992 sú to bežecké preteky.

Preteky dňa 13. januára 2013 sa konali za chladného počasia, teplota okolo -10 stupňov Celzia. Prvýkrát v histórii sme zaradili kategie detí predškolského veku z MŠ. Trať viedla po miestnych komunikáciách v obci Hostie. Kategórie dorastu, žien, mužov a veteránov viedla prevažne v peknom prostredí zasneženej Hlbokej doliny. Víťazom hlavnej kategórie mužov sa po štvrtýkrát za sebou stal známy slovenský vytrvalec Imrich Magyar. Pretekári na prvých miestach boli odmenení diplomami, medajlami a hodnotnými vecnými cenami, v ktegóriách dorastu, mužov, žien a veteránov aj peknými pohármi.

Organizátorov preteku potešila účasť pretekárov z viacerých miest a obcí Slovenska. Veríme, že o rok sa sa s mnohými opäť stretneme na ďaľšom ročníku memoriálu.
 
Ing. Pavel Turčan

 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.