Memoriál Jána Stilla – Beh do vrchu je zaujímavá výzva

Bežci všetkých vekových a výkonnostných skupín sa stretnú 19. 7. 2014 na jubilejnom 15.

ročníku behu do vrchu Nová Lesná – Hrebienok.

Náš Memoriál si získal veľku obľubu pre svoju netradičnú trať, prírodné krásy a úžasnú atmosféru. V predchádzajúcich ročníkoch sme mali na štarte množstvo hviezd, zo zahraničia i Slovenska. Za všetkých spomeniem mená olympionikov ako Izabela Zatorska z Poľska, Ali Eyzayedy z Lýbie. Sme hrdí i na účasť slovenských šampiónov – Miroslava Vanka, niekoľkonásobného víťaza, či rekordéra trate Róberta Štefka. Už 10 rokov je jeho čas neprekonaný, a potešilo by nás, keby sa víťaz pokusil o priblíženie k tomuto času.
 
V tomto roku očakávame na podujatí rekordnú účasť. Čo spôsobuje tento záujem? Je to najmä vďaka skĺbeniu tradície tohto behu a stúpajúcim záujmom o beh u mladých ľudí, ktorý je spôsobený aj väčšou propagáciou behania ako takého.
Preteky sú zaradené do Mizuno Running Cupu, Slovenského pohára v behu do vrchu a do Českého bežeckého pohára 2014 – odkaz Emila Zátopka. Tento rok bude súčasťou Memoriálu i 1. ročník pretekov v disciplíne Nordic Walking pre mužov i ženy.
Neoddeliteľnou súčasťou dňa sú preteky detí, našich športových nádeji.
 
Novinky
Pre bežcov sme pripravili aj tento rok niekoľko zaujímavých prekvapení:
  • registrácia ON- LINE cez náš portál
  • výhodnú cenu a darček pre prvých 250 registrovaných účastníkov formou ON-LINE
  • meranie trate 9 800 m s odpočtom metrov, kde má bežec možnosť porovnať čas
  • tento rok budú odmenení prví traja najrýchlejší muži a prvé tri najrýchlejšie ženy v každej z 10 kategórií
  • cieľ na Hrebienku, v miestach kde v minulosti štarovali súťaže svetoveho pohára v lyžovani ako symbol tradície športu v Tatrách
  • špeciálne ceny pre víťazov
  • športová tombola s unikátnymi odmenami
  • kultúrny program
 
Sprievodný program je štandardnou súčasťou celého dňa. Večerný koncert bude čerešnička na torte tejto akcie – Lucie Revival band – Vás dostane do varu…Tešíme sa na Vašu účasť. Veríme že strávime spolu príjemné chvíle pod tatranskými končiarmi.
 
Možete sa zaregistrovať už dnes:
 
Prajeme Vám veľa krásnych športových zážitkov v našej obci.
 
Ing. Peter Hritz
starosta obce Nová Lesná

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.