Malý štrbský maratón očakáva rekordný počet bežcov

Štrba, 5.7.2015 – 38. ročník Malého štrbského maratónu bude zdolávať rekordný počet účastníkov, tentokrát bez účasti afrických bežcov.

Všetci účastníci si odnesú cennú medailu do zbierky Tatry Prestige Tour 2015 v rámci športového projektu Tatry v pohybe. Deti majú možnosť nazbierať body do Východoslovenskej bežeckej mládežníckej ligy a získať účastnícky odznak.
38. ročník Malého štrbského maratónu odštartuje pred Kultúrnym domom v Štrbe v nedeľu 12. júla 2015 o 9:30 hod. Okrem hlavnej 31 kilometrovej trate zo Štrby do Liptovskej Tepličky a späť je pripravená aj 10 kilometrová trať zo Štrby cez Šuňavu, ktorá je súčasťou Tatry Prestige Tour 2015.
Tento rok sa pretekov pre problémy s vízami nezúčastnia africkí bežci. No aj tak bude zloženie účastníkov pestré. Zastúpenie v poli súťažiacich bude mať minimálne 7 krajín.
Traťový rekord na trati zo Štrby do Liptovskej Tepličky a späť v čase 1:40:06 drží už od 22. ročníka ukrajinský bežec Orest Babiak, ktorý potvrdil účasť aj na tomto ročníku. Favoritom pretekov je Ukrajinec Viktor Starodubtsev z JM Demolex Bardejov, ktorý pred dvoma rokmi obsadil druhé miesto v absolútnom poradí. Stíhať svoj vlastný rekord 36:41,3 na 10 kilometrovej trati bude popradčan Jozef Dubašák z AK Steeple Poprad.
Motiváciou pre dospelých bežcov bude účastnícka medaila a snaha o získanie titulu Bežeckého kráľa a bežeckej kráľovnej Tatier. Motiváciou pre deti sú cenné bodíky do Východoslovenskej mládežníckej bežeckej ligy i účastnícky odznak.
Už v sobotu 11. júla môžu deti i dospelí prísť na spoločnú rozcvičku pred Kultúrny dom v Štrbe. Popoludní sa na športovom štadióne ŠK Štrba uskutoční rockový koncert domácej skupiny AMIRAL a večer budú premietané dokumentárne filmy z predchádzajúcich a historických ročníkov Malého štrbského maratónu. Počas nedeľných pretekov budú v priestoroch štartu a cieľa pripravené stánky so športovými potrebami a oblečením. Príjemnú atmosféru bude dotvárať aj živá ľudová hudba.
Malý štrbský maratón je zaradený do športového projektu Tatry v pohybe a zároveň odštartuje Tatranský bežecký týždeň. Organizátorom podujatia je Obec Štrba, Obec Liptovská Teplička, Športový klub Štrba a stovka dobrovoľníkov z obce Štrba, ktorá sa na tento športový sviatok pripravuje niekoľko mesiacov.
Organizačný výbor Malého štrbského maratónu,

Športový klub Štrba,

Obec Štrba
www.maraton.skstrba.sk
www.facebook.com/maratonstrba
Kontakt: Matúš Jančík info@skstrba.sk

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.