Ľupčiansky beh s prekážkami

Ľupčiansky beh s prekážkami je beh organizovaný dobrovoľníkmi v spolupráci s Obcou Slovenská Ľupča.

Je to po dlhej dobe prvé športové podujatie v našej obci určené pre každého kto má záujem prekonať sám seba. Nie je to akcia kde môžete byť pasívnym účastníkom a teda len divákom, ale môžete sa aj aktívne zapojiť svojou účasťou a zdolať tak métu, ktorá je pre každého výzvou. Zároveň tým, že očakávame účasť bežcov aj z okolia našej obce, predstavíme Slovenskú Ľupču aj ako územie s nádhernou prírodou nielen našim obyvateľom . Trať je situovaná čiastočne po asfaltovej ceste asi 1,5 km popri rieke Hron, potom stúpajúcim lesným terénom nás vyvedie na lúky obkolesené ihličnatým lesom na tzv.Pôlč. Je nádherné počúvať zvuky prírody premiešané zvukmi z vlastnej námahy pri behu. Ale aby to nebolo len také jednotvárne, budeme musieť zdolať nástrahy prírody, ktoré sa nám pripletú sem-tam do cesty. Nebude to však „Sparťan“ ale ani len obyčajný beh.

Po „trochu“ namáhavom výbehu na Pôlč a behom takmer rovinatým terénom lúk nás bude čakať odmena v podobe behu dolu svahom popri Virágovej chate na asfaltovú Driekynskú cestu. Chceme aby to bol beh zaujímavý pre každého účastníka, aby bol pre každého pekným zážitkom s precítením krásnej prírody vôkol nás. Určite budú úseky, kde nie jedného z pretekárov prepadne kacírska myšlienka skončiť to . Ale nakoniec po prekonaní samého seba, so stuhnutými stehnami a pľúcami na prasknutie, po zdarnom dobehnutí do cieľa, každý pochopí že to stálo za to. Hoci možno miestami aj krokom, vlastným tempom, hlavne sa prekonať a nevzdať to. Povzbudiť jeden druhého, potiahnuť menej zdatného. Aj o tom je šport.

V cieli každého čaká originálna pamätná medaila a občerstvenie.

Zdá sa vám to zaujímavé? Aj nám organizátorom, ale hlavne zaväzujúce voči všetkým , ktorí prídu ako bežci alebo ako diváci. Na to však je potrebné ešte mnoho stretnutí s prípadnými sponzormi, pretože náklady na výrobu pamätných medailí , zabezpečenie časomiery, štartovných čísel s čipom, občerstvenie , ceny pre víťazov ,mobilného WC, ozvučenia s hudbou či iné služby určite nepokryjeme zo štartovného.

Veríme však, že vzhľadom na to, že podujatie je skutočne nie len pre divákov ale pre aktívnych športovcov nemalého počtu, stretneme sa s pochopením našich poslancov a podnikateľov ktorých oslovíme s prosbou o materiálnu či finančnú pomoc, ktorá v akejkoľvek podobe či sume nám pomôže toto zmysluplné podujatie kvalitne pripraviť a zorganizovať.

Ivona Dobišová

Facebook: Ľupčiansky Beh s prekážkami

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.