Kŕče a ako im predchádzať

Asi každý z nás pozná ten pocit, keď mu v najnevhodnejšiu chvíľu neúprosne stiahne lýtko ci stehenný sval, alebo hemstring. Pocit, ktorý prebije radosť z pohybu a veľmi často vie pokaziť nielen kvalitný tréning, pretek, ale aj deň, prípadne kvalitný spánok. Áno, píšem o svalovom kŕči (krampus), alebo stiahnutí svalu resp. skupiny svalov, ktorá býva veľmi bolestivá. Ako sa mu vyvarovať a čo robiť, keď vás postihne, sa vám pokúsim priblížiť v nasledujúcich riadkoch.

Pokračovanie

Bežecké kempy – čo od nich možno očakávať?

Možno ste už počuli o bežeckých kempoch, možno ste už uvažovali sa na nejakom zúčastniť, možno ste sa na niektorom dokonca zúčastnili. Keďže na Slovensku je bežecký kemp relatívne novou aktivitou, beh.sk sa rozhodol pozrieť bližšie na to, čo taký kemp ponúka rekreačnému bežcovi.

Pokračovanie

Keď behám, pichá ma v boku

Poznajú to väčšinou bežci začiatočníci, ale stane sa to aj pravidelným bežcom. Pichanie v boku, bolesť, ktorá vás prinúti spomaliť, prípadne úplne zastaviť. Čo je to, ako s tým bojovať?

Pokračovanie

7 dôvodov prečo cvičiť v decembri!

Prezradíme vám sedem dôvodov, ktoré spoľahlivo zničia vianočné priberanie. Kvôli nášmu jedálničku Vianočné trhy, vianočné večierky, vianočné vypekanie a dobroty. Kto z vás by si to odriekol? Povieme si: „Ale veď Vianoce sú len raz za rok“. Áno, veru tak. Väčšina z nás si v decembri dopraje viac nezdravých jedál a práve preto by sme si mali dopriať aj viac […]

Pokračovanie

Ako to stojíte? Nehrbte sa!

Sedíte s obľubou zhrbení a s prekríženými nohami? Prehýbate sa pri chôdzi dopredu? Vedzte, že škodíte celému pohybovému aparátu. Správne držanie tela je jedným zo základných predpokladov zdravia. Poradíme vám, ako si základy držania tela osvojiť.

Pokračovanie

Liekmi proti obezite! Je to správne?

Mnohí obézni ľudia sa domnievajú, že ak dosiahnu, aby im lekár predpísal liek proti obezite, budú môcť ďalej žiť zaužívaným životným štýlom. Realita má však ďaleko od predstáv obéznych ľudí! Ako to s liekmi proti obezite naozaj je?

Pokračovanie