Kalamita v Malých Karpatoch – brigády na hrebeni v sobotu

Brigáda v sobotu (pán Petrek predpovedá sneženie tak si treba švihnúť). Zatiaľ máme ohlásené dve skupiny. Jedna (Malačania) sa vyvezie na Tri kamenné kopce (3KK) autom a bude čistiť úsek 3KK – Konské hlavy. Ďalšia (Klub turistov Limba) pôjde vlakom do Jura, odtiaľ pešo na Salaš. Tam budú čistiť úsek Salaš – Biely kríž.

Ak by sa našlo ešte viac ľudí, mohli by sme očistiť aj úsek 3KK v smere na zvážnicu pod Somárom.

Ďalšia by mohla pracovať na úseku Kozí chrbát – Salaš. Tento úsek je podľa Igora ktorý tadiaľ prednedávnom prešiel už čiastočne očistený. Ak by sa našli ľudia, mohli by sa vyviezť autom od Borinky k rázcestníku Pod Horvátkou na modrej značke vedúcej z Košariska na Salaš, prípadne až na hrebeň – ak má auto náhon 4 x 4.

Záujemci sa môžu hlásiť do „koordinačného centra“ telefonicky +421 949 411 360 alebo emailom na posli@nabezky.sk

17.12. 2014 – Tri kamenné kopce. Situáciu medzi Babou a 3KK bol dnes zmapovať Alexander. Zistil, že miesto, kde sme minulý rok dali odstrániť spadnuté červené smreky je zasa totálne nepriechodné asi v dĺžke 30 m a bez skúseného pilčíka sa nebude dať vyčistiť. Zvyšok trasy od červených smrekov po miesto kde sme skončili počas nedeľnej brigády je zapadané relatívne mierne a dalo by sa očistiť aj bez píly. Späť na Babu sa vrátil cez Šenkárku a zvážnica vedúca odtiaľ na Stratený kút (na mape vyznačená len čiastočne) je tiež dosť nepriechodná.

14. 12. 2014 Baba – Strateny kút.  Dnes skupina bežkárov z Malaciek očistila časť trasy Baba – Tri kamenné kopce od kalamitného dreva. 5 ľudí pracovalo 5 hodín a za ten čas sa podarilo vyčistiť 700 m úsek, ktorý zahŕňa vrchnú tretinu zvážnice na Konské hlavy (KH) a asi polovicu vzdialenosti medzi KH a Strateným kútom. Minulý víkend pracovali skupiny veľkosti 2 až 10 ľudí z AŠK Pezinok a Cykloklub Sv. Jur na okruhoch, ktoré sú tak (zasa) pripravené na sezónu. Okrem toho lesníci z LS Pezinok očistili bežkársku zvážnicu pod Somárom a pracovníci LS Lozorno časť zvážnice na KH.Mapka nižšie zobrazuje úseky o ktorých vieme že boli vyčistené.

Kalamitu oznámil 9. decembra Miloslav Miklošovič a Laco Šimončič na diskusnom fóre Malé Karpaty.

Zdroj: https://www.nabezky.sk/node/12086

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.