Inovecký výbeh – pozvánka

Inovecký výbeh sú preteky v behu do vrchu, ktoré organizuje partia z Klubu Polar Alpin Trenčín od roku 2004. Výborná atmosféra a priaznivá odozva zúčastnených nás povzbudzujú do prípravy ďalší ročníkov tohto podujatia, ktoré sa už stalo tradičným miestom pre stretnutie skúsených bežcov aj amatérov s chuťou otestovať svoje telo v krásnej jesennej prírode.

Preteky sa konajú v pohorí Považský Inovec v blízkosti mesta Trenčín. Miesto štartu – Chata pod Inovcom (785 m) je prístupná autom asfaltovou cestou z obce Trenčianske Jastrabie (8 km), alebo peši turistickou trasou (zelená značka) od motorestu Radar pri železničnej stanici Mníchova Lehota (5 km, cca 1 ¼ hod.). Trať pretekov vedie lyžiarskou zjazdovkou a ďaľej lesom na vrchol Inovec (1042 m). Na dĺžke 1400 m prekonáva prevýšenie 257 m. Trať je značená fáborkami a vedie po dobre vyšľapanom turistickom chodníku.

Pretekári štartujú jednotlivo v minútových intervaloch. Po dobehnutí na vrchol sa môžu občerstviť teplým čajom. Po ukončení pretekov nasleduje vyhodnotenie na Chate pod Inovcom a odovzdanie vecných cien a pamätných diplomov zúčastneným.

Rekordmanom v počte víťazstiev je trenčiansky borec Branislav Kacina, ktorý pri šiestich štartoch dokázal zvíťaziť až 5 krát. Braňo je aj držiteľom traťového rekordu, keď v roku 2006 vybehol na vrchol Inovca za 9 minút a 19 sekúnd. Čas pod 10 minút sa doposiaľ podarilo dosiahnuť piatim pretekárom. Ženský traťový rekord, ktorý drží Lenka Hiklová z Kamennej chaty pod Chopkom, má hodnotu 12 minút a 22 sekúnd.

Deviaty ročník Inoveckého výbehu sa uskutoční v sobotu 6. októbra 2012. Prezentovať sa môžete od 9:00, štart pretekov je naplánovaný na 10:00. Štartovné sa nevyberá. Veríme, že rovnako ako v predchádzajúcich rokoch počasie nesklame a prichystáme príjemný zážitok všetkým účastníkom aj divákom.

Rastislav Cabala

Foto: archív organizátorov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.