Inovecký výbeh – pozvánka

Inovecký výbeh sa dožíva jubilea! Desiaty ročník pretekov v behu do vrchu na najvyšší vrchol Považského Inovca sa uskutoční v sobotu 5. októbra. Príďte si zmerať sily s Inovcom, určite neodídete sklamaní. Na každého účastníka čaká malá odmena.

Prezentovať sa môžete od 9:00 na Chate pod Inovcom (http://mapy.hiking.sk/?x=18.04705&y=48.78518), ktorá je prístupná autom asfaltovou cestou z obce Trenčianske Jastrabie (8 km), prípadne peši po zelenej turistickej značke od motorestu Radar pri železničnej stanici Mníchova Lehota (5 km). Štartujeme od 10:00, pretekári bežia jednotlivo v minútových intervaloch. Trať vedie od chaty (785 m) lyžiarskou zjazdovkou a ďalej lesným chodníkom na vrchol Inovec (1042 m). Na dĺžke 1400 m prekonáva prevýšenie 257 m. Na vrchole bude pripravený teplý čaj na zahriatie. Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie vecných cien a pamätných diplomov prebehne na Chate pod Inovcom približne o 12:00. Štartovné sa nevyberá.

Traťový rekord z roku 2006 má hodnotu 9 minút a 19 sekúnd. Jeho autorom je šesťnásobný víťaz pretekov Branislav Kacina z Trenčína. Ženský rekord drží od minulého roku Katarína Drahovská z Piešťan, ktorá vybehla na vrchol Inovca za 12 minút a 11 sekúnd. Inovecký výbeh však nie je o rekordoch a časoch. Je to stretnutie bežcov, skúsených aj začínajúcich, s chuťou prebehnúť sa v  jesennej prírode a potrápiť trochu svoje nohy aj pľúca. Radi privítame aj vás, príďte.

Rastislav Cabala

Foto: Martin Božík

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.