Hory v teniskách: Sprievodca ultrabehom a trailom

Košice, mesto s najbohatšou maratónskou históriou v Európe, sa posledný júlový deň tohto roku stane aspoň na malú chvíľu centrom ultrabehu a trailu. Tento krát to nebudú preteky!

 V piatok 31.7. sa Rišo Zvolánek, Matúš Marcin, Belo Špišák, Martin Urbaník a organizátori Martin a Tomáš Kovaľovci už veľmi tešia na všetkých bežcov aj nebežcov. Filmový večer „Hory v teniskách“ sa uskutoční v GES Clube na námestí Laca Novomeského. Začíname už o siedmej hodine večer.

Máme pripravené veľmi pekné filmy od Adama Lisého a excelentný film francúzskej produkcie s frutariánom Rišom Zvolánkom v hlavnej úlohe. Navyše máme aj film z prostredia juhoafrických Dračích vrchov, s ktorými sa popasovali Ryan Sandes a Ryno Griesel pri ich prechode v novom časovom rekorde.

Martin Kovaľ vás uvedie do problematiky ultrabehu, Matúš prezradí ako sa pri tréningu nezraniť. Belo a Martin Urbaník si zoberú na tanier slovenskú ultratrailovú scénu. Východniarska stovka a Stefanik trail určite nezostanú nerozpitvané! A Tomi vám prezradí niečo o pripravovanom behu v našich Volovských vrchoch.

Máte sa na čo tešiť!

Plagat_Hory_v_teniskach_nahladProgram:

Výzva (Adam Lisý)

Martin Kovaľ – Cestovanie horami

Matúš Marcin – Kde bolelo, tam bolelo

Belo Špišák – Východniarska stovka a charitatívny beh Košice – Praha

Cesta na Východ (Richard Zvolánek)

Martin Urbaník – Slovak Ultra Trail: Ďaleká cesta za spoločným cieľom

Tomáš Kovaľ – Horský beh Smolník

Travailen (Ryan Sandes, Ryno Griesel)

Online vstupenka: http://horyvteniskach.vitalcity.sk/kupa-vstupenky-online/

Web: horyvteniskach.sk

FB: facebook.com/horyvteniskach

FB udalosť: facebook.com/events/473308956169892/

Hory v teniskách:

Myšlienkou projektu „Hory v teniskách“ je priblížiť našu prekrásnu prírodu a hory bežcom rôznej výkonnostnej úrovne. Behom sa dá na svet pozerať z inej perspektívy, je akýmsi prostriedkom, prostredníctvom ktorého vieme veľa prejsť a objaviť doteraz nepoznané miesta. Bola by škoda, keby končil len naháňaním času na dráhe alebo na cestnej komunikácii.

Projekt odštartoval v marci 2015 prezentáciou jeho zakladateľa, ultrabežca a vegána, Martina Kovaľa na bratislavskom festivale „Hory a Mesto“ v špeciálnej tematickej sekcii „Fenomén ultramaratón“ (treba spomenúť, že túto sekciu sa podarilo zorganizovať za veľkej pomoci Behnaboso.sk, konkrétne Matúša Marcina a Petyho Tobáka). „Hory v Teniskách“ nie sú len prezentáciou a filmovým večerom o trailrunningu a ultrabehu. Martin ich posunul aj vzdelávacím smerom. Úvodná prednáška „Ako na trailrunning“ sa uskutočnila už niekoľkokrát v Bratislave a dokonca aj v Prahe. Druhá prednáška je už (ešte stále) „vo výrobe“.

Aktuálne informácie o projekte a jeho aktivitách sa dozviete na FB stránke facebook.com/horyvteniskach.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.