Hľadáte nové výzvy v behu? Pridajte sa k Tímu odvahy!

Staňte sa charitatívnym bežcom Nadácie Bátor Tábor (Tábor Odvahy).

Tím odvahy je spoločenstvo charitatívnych bežcov, ktoré vzniklo za účelom pomôcť onkologicky chorým deťom. Štartujeme na maratónskych behoch aj na polmaratónoch. Počas tréningu si stanovíme cieľ vyzbierať určitú finančnú čiastku za naše ubehnuté kilometre. V tom nám pomáhajú naši priatelia, členovia rodiny, obchodní partneri a kolegovia, ktorí sú ochotní podporiť náš beh v prospech jedinečného projektu Bátor Tábor.

Nápad, zbierať dobročinné príspevky pomocou športových podujatí a iných spoločenských udalostí nie je nový. V západných krajinách je už dlho zvykom, že bežci, chodci, cyklisti… zbierajú príspevky pre rôzne charitatívne organizácie. Na najslávnejších maratónoch sveta, ako New York City Marathon, Los Angeles Marathon, Berlin Marathon ročne štartujú tisíce ľudí v prospech niektorej dobročinnej veci. V strednej Európe je zatiaľ málo takýchto akcií. Náš prvý Tím odvahy vznikol v Maďarsku v roku 2010, v Prahe v roku 2013. Dodnes bežalo vo farbách „Tímu odvahy“ viac ako 408 účastníkov v štafetách alebo ako jednotlivci na maratónoch a polmaratónoch v Budapešti, Prahe a Varšave.

Zbieranie darov je zodpovedná činnosť. A práve preto športovcom Tímu odvahy vo všetkom pomáha Nadácia Bátor Tábor. Pri registrácii dostane od nás každý športovec „balíček“ informácií a pomocné materiály. Pre každého pripravíme jeho osobný profil na webe Tímu odvahy, aby mohol pohodlne informovať svojich priateľov o prípravách na závod, o svojich cieľoch, o svojej motivácii a o aktuálnej výške finančných darov. Vyzbieraná čiastka je potom použitá na financovanie pobytu slovenských onkologicky chorých detí na medzinárodných táboroch zážitkovej terapie, kde majú možnosť zúčastniť sa niečoho, čo zmení ich život.

Bátor Tábor (Tábor Odvahy) je stredoeurópske centrum zážitkovej terapie. Inými slovami, Bátor Tábor je malá ríša zázrakov, kde každoročne zažíva bezstarostnú radosť a pocit úspechu 1000 detí, ktoré majú rakovinu, cukrovku, chronický zápal kĺbov alebo hemofíliu. Počas 8 dní si na bezplatnom tábore môžu vyskúšať rôzne programy ako napríklad lukostreľbu, jazdu na koni, kanoistiku, rybárčenie, lanové centrum, tanec, hudbu, hranie divadla…. Na tábore sa môžu presvedčiť, že aj oni môžu zažívať radosť, úspech a uznanie – také pocity, na ktoré počas svojej dlhej a bolestnej liečby skoro zabudli. Metódy zážitkovej terapie pozitívne ovplyvňujú u detí sebavedomie, ich zdravotný stav, vzťah k ostatným deťom a dospelým.

Od roku 2001 mohlo viac ako 6000 detí vyskúšať pozitívne účinky Bátor Tábora. Tieto deti prichádzajú z maďarských, slovenských, českých a poľských onkologických centier. Našim cieľom je umožniť ešte väčšiemu počtu detí zúčastniť sa bezplatného liečebného zážitku. A to je dôvod prečo vznikol Tím odvahy.

Pridajte sa k nám, buď ako bežci alebo ako podporovatelia našej charitatívnej činnosti. Spoločnými silami dobehneme ďalej! www.timodvahy.sk

Najbližší závod, na ktorom štartujeme: 4. októbra 2015 Medzinárodný maratón mieru Košice. Po registrácii u organizátora MMM, sa do Tímu odvahy môžu prihlásiť bežci maratónu, polmaratónu aj štafety.

Z facebookovej stránky jedného bežca Tímu odvahy: „Opäť sa chystám na maratón. S novým cieľom, s novou motiváciou. Teraz je všetko tak super! Som totálne unavený, zo dňa na deň je to horšie a horšie, ale tam niekde v diaľke žiari cieľ! Nezabúdam prečo sme sa do toho pustili! Hurá! Do toho Tím odvahy! Asi už tisíckrát každý z nás povedal, že sme si to fakt nemysleli…. Ale naozaj…. Je skoro až neuveriteľné, že takýto cieľ, takýto tím – aké sily je schopný mobilizovať. Slovami sa dá len ťažko vyjadriť ako nás teší, že je stále viac ľudí, ktorí nás podporujú.“

PR článok

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.