Grand Prix Cabaj-Čápor 2015 a Róbert Štefko ako čestný hosť

Bežecké preteky Grand Prix Cabaj-Čápor 2015 sa uskutočnia už najbližšiu sobotu, 10. októbra 2015. Ako čestný hosť sa na tomto podujatí zúčastní Róbert Štefko, významná Československá bežecká osobnosť, aby svojou prítomnosťou podporil nielen všetkých účastníkov behu, ale aj jeho organizátorov.

Róbert Štefko ako jediný v bývalom Československu zabehol kráľovskú maratónsku trať v dĺžke 42,2 km pod 2 hodiny a 10 minút a je aj držiteľom niekoľkých slovenských rekordov.

Bežecké podujatie Grand Prix Cabaj-Čápor 2015 má „oprášiť“ tradíciu legendárnych krosových pretekov, ktoré sa v obci Cabaj-Čápor konali až do roku 2001 a počas svojej existencie sa ich zúčastnilo niekoľko významných športových osobností medzi, ktorými boli aj olympijskí víťazi v maratóne Waldemar Cierpinski a Oľga Bondarebková.

Samotné preteky sa uskutočnia v miestnom háji pri obci Cabaj-Čápor. Bežecká trať je situovaná v  nádhernej prírode. Les a  jazero dodajú bežcom energiu a dotvoria krásu športového zápolenia. Bežecké trate sú v dĺžkach 600 m pre najmenších, 1000m pre starších žiakov, 3 km si môžu zabehnúť hobby bežci, ale aj dorast a trať v dĺžke 10,60 km je určená pre vytrvalcov, ktorí budú súťažiť o atraktívne finančné odmeny. Organizátori podujatia Grand Prix venujú každému bežcovi tričko s logom podujatia a po pretekoch zabezpečia občerstvenie v priestore penziónu Salaš Cabaj. Štartovné je bezplatné.

V Cabaji-Čápore budú v najbližšiu sobotu, bez rozdielu veku a výkonnosti, vítaní všetci tí, ktorí chcú popoludnie stráviť v lone v krásnej prírody, v atmosfére športového zápolenia a pohody.

Viac informácií nájdete v propozíciách na web stránke obce www.cabajcapor.sk.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.