Goral marathon – beh priateľstva troch národov

5. júla 2014 čaká na priaznivcov horských behov naozajstná bežecká lahôdka – Goral marathon – 5 horských behov po hrebeňoch Beskyd, z ktorých každý vedie cez všetky tri krajiny – Slovensko, Českú republiku a Poľsko. Dĺžka tratí je 7km, 26km, 50km, 73km a 93km. Štart i cieľ všetkých behov bude priamo na spoločnej hranici – naTrojmedzí.

SPOZNAJTE KRÁSY BESKYD

Pokiaľ sa rozhodnete štartovať na tomto podujatí, určite si vyhraďte na to celý víkend, aby ste mohli spoznať tento krásny goralský región. Podujatie začína už v piatok poobede  a končí v nedeľu večer. Bežecké podujatia začínajú v sobotu o 4:00 /ultramaratóny /, slávnostný štart ostatných behov je o 9:00 hod. Záujemci sa môžu bezplatne ubytovať počas celého víkendu v školách, ale aj vo vojenských a vlastných stanoch priamo na Trojmedzí.  Večer bude pokračovať tradičnou goralskou zábavou na Hrčave a v Istebnej.

REGISTRÁCIA BOLA UŽ SPUSTENÁ

Organizátori už spustili registráciu na Goral marathon 2014, pričom počet účastníkov bude limitovaný.  Pre účastníkov sú pripravené zaujímavé ceny a benefity . Každý účastník dostane štartovné číslo s čípom a vlastným menom, medailu a tričko s logom Goral marathonu.  Prvých  300 prihlásených pretekárov dostaneod partnerov podujatia značkové bežecké tričko Newline s logami podujatiaktorého cena prevyšuje výšku štartovnéhoZvýhodnená registráciado 31.3. 2014

PREHLIADKA GORALSKÉHO FOLKLÓRU TROCH ŠTÁTOV

Počas podujatia sa môžete spoznať krásny goralský folklór hneď troch štátov. Každého asi očaria deti zo súborov Jatelinka z Jaworzinky, či detský folklórny súbor Kelčovan.

O vystúpenia naozaj nebude núdza, veď na Hrčave sa budú konať tradičné Cyrilo-Metodské hody, v Istebnej zase Dni Istebnej, s veľmi bohatým kultúrnym programom. 

ZBOJNÍCI OVLÁDNU TROJMEDZIE.

V sobotu ovládnu TrojmedzieZbojníci z Liptova, ktorí Vás budú po celý deň zabávať. Samozrejme, poniektorí z Vás budú niektorí aj ozbíjaní. Nebude chýbať ani vešanie Jánošíka. Ale ako to dopadne, ešte nevieme, lebo sa tam objavia aj urastení zbojníci zo Zywiecka a dorazí aj kurucký regiment.

 

Vyskúšajte Goral marathon – jediné podujatie takéhoto druhu v Európe

 

www.goralmarathon.com

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.