Gáň oslávi 900 rokov aj behom

Medzi obce, ktoré tento rok oslávia 900 rokov od prvej písomnej spomienky v Zoborskej listine, sa zaradí aj Gáň v okrese Galanta.

Šport má v tejto obci dlhú tradíciu, a tak sa zopár nadšencov rozhodlo, že aj Gáň si zaslúži svoje bežecké podujatie. Veď beh má v Trnavskom kraji silné postavenie a obcí v okolí, ktorými sa možno inšpirovať, je neúrekom.

Beh Gáňom, ktorý sa uskutoční 18. mája 2013, bude akciou pre všetky vekové kategórie a bežcov rôznych kvalít. Dĺžka behov bude od 100 metrov pre deti v predškolskom veku až po 7,98 kilometra pre dospelých, ktorí odštartujú o 11:00. Trať bude pozostávať z troch veľkých a jedného menšieho okruhu na asfaltovom povrchu. Je prevažne rovinatá, ale technická. I tak sa však dajú očakávať rýchle časy.   

Organizátori dúfajú, že hoci ide o prvý ročník, súťaže budú mať hojnú účasť a podarí sa im založiť peknú bežeckú tradíciu. Obzvlášť sa tešia na domácich bežcov. Najlepší z nich dostane špeciálnu cenu a právo štartovať v nasledujúcom ročníku s číslom 1.

Po pretekoch bude nasledovať spoločensko-kultúrny program s vystúpeniami ľudového súboru Pustakerčanka, tanečného súboru Calma studio, Martina Haricha so skupinou (a následnou autogramiádou), Repete návratmi a večernou ľudovou veselicou s kapelou StarsBand Trnava. Všetci účastníci sú srdečne pozvaní, aby oslávili 900 rokov obce spolu s jej obyvateľmi aj rodákmi, ktorí už žijú inde.

Účastníkov, ktorí pricestujú autami, upozorňujeme, že časť cestných komunikácií v obci bude uzavretá. Pri prejazde na parkovisko pri futbalovom ihrisku, rešpektujte, prosím, pokyny polície a usporiadateľov. 

Organizačný výbor Behu Gáňom

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.