FUN RUN – Aby Vás beh bavil

Úmysel zorganizovať športové, resp. bežecké podujatie sa rodilo v našich hlavách už dávnejšie, ale jeho vyladenie nám zabralo pomerne dosť času. Chceli sme, aby naša akcia dostala nejakú pridanú hodnotu, a predovšetkým, aby zaujala všetky skupiny ľudí, nie len konkrétnych jednotlivcov a šlo nám predovšetkým o to, aby sme zabavili ľudí.

Chceli sme sa zamerať na všetky vekové kategórie a zároveň na rodiny, ktoré chcú po náročnom týždni duchaplne stráviť spoločný víkend.

Zároveň, nakoľko je cieľom nášho občianskeho združenia Xactivity podpora športu, športujúcej mládeže a činnosti športových klubov, hľadali sme aj možnosť ako tento náš cieľ naplniť.

V dnešnej dobe sa síce fenomén rekreačného behu, cyklistiky a ďalších športových disciplín derie do povedomia ľudí, ale zároveň aj musíme konštatovať, že je čoraz ťažšie vonku ku športu vytiahnuť mládež a deti.

Ako možnosť splniť všetky tieto naše ciele sa nám ukázal FUN RUN. Názov tomuto behu sme vymysleli z jeho podstaty a to, že beh a všeobecne šport má ľudí predovšetkým baviť,  majú sa naň tešiť a má ľuďom prinášať radosť.

FUN RUN v sebe zahŕňa štandardný beh, beh v prírodných či umelo vytvorených prekážkach, blate a vode. Súťažiaci zažijú niečo nové  a príjemné, v priateľskej atmosfére a hlavne v krásnej prírode. Za to musíme poďakovať  hlavne majiteľovi známeho prímestského rekreačného strediska Alpinka,  pánovi Mackaničovi, ktorý nám v jeho areály vytvoril priam ideálne podmienky pre jeho organizáciu. Toto stredisko Košičania húfne vyhľadávajú na rekreáciu a my sme mali sme k dispozícii všetko potrebné.

 Aby sme dokázali prilákať skutočne všetkých, vytvorili sme množstvo sprievodných programov pre deti, rodiny, športovcov i cyklistov. Na prvé kolo organizované v júni 2013 sme zabezpečili  v prvom rade atraktívnu trať a zároveň Bike show, kde naši partneri vystavili množstvo nových modelov bicyklov celkovo 5 značiek, na ktoré si návštevníci mohli siahnuť a vyskúšať si ich pri jazde. Pre deti boli pripravené atrakcie ako nafukovací hrad, trampolína, facepainting, maľovanie na plátno a neposlednom rade množstvo sladkých odmien.

Vrátim sa ku trati. Vytvorili sme detský okruh, kde bežali deti do 13 rokov, a zároveň sme súťažili v kategórii ženy a muži. Pri registrácii dostal každý účastník v rámci symbolického štartovného balenú vodu a energy drink. Išlo o to aby si trať užili aj trénovaní športovci, ale aj tí menej zdatní. Pokiaľ tí „vymakanejší „  súťažili o zaujímavé ceny, ostatní sa na trati zabávali pri prekonávaní drevených prekážok, preskakovaním pneumatík, labyrintu z fólie, šmýkačky, brodením potoka a blata v lesnom poraste. Je samozrejmosťou, že po dobehnutí boli k dispozícii bežcom prezliekárne a vonkajšie sprchy. O zabezpečení zdravotného dozoru dvoma lekármi sa ani nemusíme zmieňovať.

Po odbehnutí sa všetci mohli zapojiť do zlosovania tomboly s hodnotnými cenami, kde hlavnou cenou bol dámsky bicykel zn. Kellys a zároveň víťazi jednotlivých disciplín dostali víťazné poháre, medaily i zaujímavé ceny.

A tak ako sme sa zaviazali, vstupné sme venovali na podporu športujúcej mládeže. Konkrétne tvoríme športový cyklistický klub, a zároveň chystáme podujatie pre športové kluby mládeže, o ktorom budeme hovoriť v budúcnosti.

Výsledok bol fantastický. Množstvo štartujúcich, príjemná atmosféra, úsmevy na tvárach ľudí a množstvo podporných mailov od návštevníkov za čo im ešte raz ďakujeme.

To nás veľmi povzbudilo a preto dňa 28.9.2013 sme pre Vás prichystali druhé kolo FUN RUN na Alpinke. A opäť aby si tam našiel kúsok pre seba každý z Vás tak v spojení s FUN DAY, s bohatým sprievodným programom.

Organizujeme ďalšie kolo tohto behu pre zábavu a radosť. 

Pozorne sme si prečítali všetky pripomienky, o ktoré sme Vás sami požiadali. Ďakujeme všetkým, ktorí nám poradili, resp. vytkli prvotné chyby. Rozhodli sme sa ešte oživiť trať. Okrem detského behu sa budú bežať dva behy 3km, ktorého trasu už poznáte a 8km predĺžený 2 kolový beh.

Pre manželky, priateľky, sestry, mamy…, ktoré sa neodhodlali bežať, aby sa nenudili, sme pripravili Zumba maratón, ktorý sa bude konať po odbehnutí všetkých behov. Samozrejme,  zapoja sa aj chlapi a deti. Bude to proste FUN.

 A aby to nebolo všetko, pripravili sme ešte jeden bonus!!!
Tancovať a bežať sa bude aj v pene, počas PENOVEJ SHOW!
Samozrejme opäť face painting, kreslenie na plátno, odtlačky rúk, fotenie, tombola a prezentácie našich partnerov…

Dúfame, že nás počasie nezradí. Ale pri fyzickej aktivite je to jedno.

Samozrejmosťou budú opäť prezenty pre účastníkov a…

A ešte…prvých 100 prihlásených dostane zdarma obojsmerný lístok na detskú železničku, ktorá vozí rekreantov na Alpinku, a túto budete môcť využiť do kanca prepravného obdobia v tomto roku.

Zároveň ako minule, pôjde výťažok zo štartovného na podporu športujúcej mládeže.

Prihlásiť sa môžete ako pri minulom behu na www.xactivity.eu  v sekcii registrácia, kde sú uvedené podrobné pokyny. 

     Tešíme sa na Vašu účasť.

Za organizačný tím Branislav Labanc

Foto: archív organizátorov (záber z 1. ročníka)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.