Druhý Beh Gáňom bude v znamení osmičiek

Po úspešnej vlaňajšej premiére sa v sobotu 17. mája 2014 uskutoční druhý ročník Behu Gáňom. Kým prvý ročník bol najmä oslavou 900 rokov od prvej písomnej zmienky o obci v Zoborskej listine, tentoraz budú preteky symbolicky v znamení osmičiek.

Usporiadatelia na základe reakcií bežcov po prvom ročníku mierne upravili trať, a tak sa budú bežať celé štyri kolá v uliciach obce. Celková dĺžka trate hlavných pretekov bude 8,88 kilometra. A ešte aj samotná trať má tvar osmičky.

Do programu tentoraz pribudne aj Beh zdravia na jedno kolo (2,22 km), vďaka čomu sa môžu zúčastniť aj bežci-začiatočníci, prípadne rodiny s deťmi, ktoré si už trúfnu aj na takúto vzdialenosť.

Chýbať nebudú ani súťaže pre deti –  od 100 metrov pre malých športovcov v predškolskom veku až po 1110 metrov pre najstarších žiakov. Dorastenci a dorastenky budú bežať spolu s účastníkmi Behu zdravia.

Detské súťaže sa začnú o 9:00. Beh zdravia je na programe o 9:40. O desiatej nasleduje súťaž škôlkarov a o 10:30 príde na rad hlavný beh.

V prvom ročníku absolvovalo hlavnú súťaž 106 bežcov. Rámcové preteky detí a mládeže mali spolu 56 účastníkov. Potešujúce bolo, že do súťaží sa zapojilo 45 domácich bežcov. Organizátori dúfajú, že v tomto roku čísla porastú vo všetkých kategóriách.

Prvenstvá v hlavnej súťaži budú obhajovať René Malý a Zuzana Pribulová. S číslom 1, ktoré patrí najrýchlejšiemu domácemu bežcovi z predchádzajúceho ročníka, vybehne na trať Martin Horváth.

Účastníkov, ktorí pricestujú autami, upozorňujeme, že časť cestných komunikácií v obci bude uzavretá. Pri prejazde na parkovisko pri futbalovom ihrisku, rešpektujte, prosím, pokyny polície a usporiadateľov. 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.